Bektaş; Ev kalan vatandaşlarımıza destek verilmelidir

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, vatandaşlarımızın salgından dolayı evde kalması için yapılan çağrıyı savunarak,

03.04.2020 12:14, 1 yıl önce eklendi.
Bektaş; Ev kalan vatandaşlarımıza destek verilmelidir

desteklediklerini dile getirerek, ancak evde kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını temin etmesi için maddi anlamda yeterince destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüs nedeniyle telekonferans yönetimiyle CHP Konya il başkanlığı olağan üstü yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi.  Toplantıda Koronavirüs salgınında alınan tedbirler ve uygulamalar görüşüldü.  Parti çalışmaları konuşuldu.

Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirdikleri il yönetim kurulu toplantısını değerlendiren CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Telekonferans yöntemi ile olağan il yönetim kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Salgın nedeniyle partimizin kapalı olduğu dönemde teknolojik imkânlarla parti çalışmalarını aksatmadan yürütüyoruz. Bize gelen talepleri değerlendirerek ilgili kurumlara iletiyoruz. Vatandaşlarımızın salgından dolayı evde kalması noktasındaki çağrıyı savunarak, destekliyoruz. Ancak evde kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını temin etmesi için maddi anlamda yeterince destek verilmelidir.  Bu süreçte kimsenin aşından, işinden olmaması gerekir. Bunun yanında, İşten çıkarmalara bir sınır getirilmelidir. Ülkemizde işsiz olanların bir kısmı sigortalı bir kısmı sigortasızdır. Ama sigortalı mıydı sigortasız mıydı diye bir ayrım yapmaksızın herkesin bir gelir güvencesine kavuşması lazım. Bu konuda da işsizlik sigortası fonunun harekete geçirilmesi önem arz ediyor. Diğer taraftan salgını tedbirleri kapsamında CHP'li belediyelerin başlattıkları yardım kampanyalarına yasak koyan İçişleri Bakanlığının bu tutumu hukuki olmadığı kadar, vicdanı bir davranış değildir. Kaldı ki AK Partili belediyeler bu tür kampanyaları sürdürüyor. İlimizdeki belediyelerle de bu anlamda çalışmalarına devam ediyor.  Çifte standarttan vazgeçilmelidir. Hal böyle iken, umarım İçişleri Bakanlığı bu yanlıştan döner. Partimiz belediyelerinin salgından dolayı başlattıkları yardım kampanyalarını sürdürür. İçinde bulunduğumuz süreçte birlikte hareket etmek oldukça önemlidir. Bizler ülkemizin bu salgından kurtulmasının birlikte mücadeleyle gerçekleşeceğine inanıyoruz. Sağlıklı günlere hep birlikte ulaşmak dileğiyle, en kısa sürede ülkemiz ve dünya bu salgından kurtulur.   Hepimizin normal hayatına dönmesi temennimizdir” dedi.

 

 

Anahtar Kelimeler: evkoronadestekkonyachp

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
ÇARELER ÇARESİZLİKLERDEN DOĞAR
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
KADİR GECESİ


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat