Yunak Vefa Sosyal Destek Grubu Hizmete Hazır

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlara Sokağa çıkma yasağı genelgesi doğrultusunda

24.03.2020 13:25, 3 ay önce eklendi.
Yunak  Vefa Sosyal Destek Grubu Hizmete Hazır

Yunak Kaymakamlığınca 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu.

Yunak Kaymakamlığı koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara uygulanan evde kalma tedbiri kapsamında tek başına yaşayan vatandaşların mağduriyetini gidermek amacıyla "Vefa Sosyal Destek Grubu"nun Hizmete hazır olduğunu bildiridi.

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut başkanlığında, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, İlçe Emniyet Amiri Ufuk Başlık , İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş,   İlçe Sağlık Müdürü Dr. Alper Seven, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve muhtarlar derneği başkanının katılımı ile  Yunak Vefa Sosyal Destek Grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yunak  Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, toplantıda yaptığı konuşmada; "İlçe genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan kendilerine yardımcı olacak kimsesi olmayanların sağlık başta olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirler alınması kararlaştırıldı. İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama, yasaklama getirilen ve yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için Bakanlığımızca belirlenen 112, 155, 156 çağrı numaralarının yanında, Kaymakamlığımızın( 0332) 8512042 telefon numarasına 24 saat esasına göre ulaşılabilecektir."

Bu konuda tüm tedbirlerin alındığını vurgulayan Kaymakam Akbulut, "Vatandaşlarımızın,  ilaçtan tutun da evde yiyeceği, içeceği mutfak ihtiyaçları , marketten alınacak   gıda ve temizlik  ürününe kadar tüm ihtiyaçları karşılanacaktır. Bu kapsamda kendileri dışarı çıkmak zorunda olmayacaktır." Dedi.

 

Anahtar Kelimeler: Ynakdestekkonyakorona

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat