Bektaş; Şehitlerimizi sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız

Çanakkale Deniz Zaferi veŞehitleri Anma Günü ’nün 105. yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayımlayan

17.03.2020 19:12, 4 ay önce eklendi.
Bektaş; Şehitlerimizi sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş 250 bin şehit verdiğimiz Çanakkale’de,  büyük zorluklar ve yokluklar içerisinde gelişmiş devletlere karşı kazanılan bu zafer; milletimizin şanlı tarih sayfalarına altın harflerle kazındığını söyledi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş mesajının devamında şunları dile getirdi: “Bağımsız, özgür ve demokratik bir Türkiye’nin temellerini atan uzun yürüyüşün en önemli duraklarından biri olan Çanakkale Deniz Savaşı zaferinin 105. yıldönümünde, bu zaferdeki üstün liderliği ve komutanlığı ile tüm dünyaya eşsiz bir komutan ve lider olduğunu kanıtlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük zorluklar ve yokluklar içerisinde gelişmiş devletlere karşı kazandığı bu zafer; milletimizin şanlı tarih sayfalarına altın harflerle kazınmıştır. Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Bu topraklarda güvenle yaşamamız için eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden 250 bin Çanakkale Şehitlerimizi ve büyük bir kararlılıkla terör odaklarıyla mücadele ederken, toprağa düşen fedakâr evlatlarımızla birlikte tüm şehitlerimizi ebediyen kalbimizde taşıyacağız. Ocaklarına düşen ateşi ‘vatan sağ olsun’ diyerek kucaklayan şehit yakınlarımıza, büyük zaferin yıldönümü nedeniyle bir kez daha tüm milletim adına şükranlarımı sunarken, toprağın bağrına emanet şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Tüm şehit yakınlarımızı, şehitlerimizin bize bıraktığı, ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ bilinciyle selamlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat