Ali Kılınçoğlu iller arası boks şampiyonası yapıldı

Türkiye Boks Federasyonu Konya İl Temsilciliği faaliyet takviminde yer alan Ali Kılınçoğlu

16.03.2020 20:12, 4 ay önce eklendi.
Ali Kılınçoğlu iller arası boks şampiyonası yapıldı

İller Arası Boks Turnuvası 10 - 13 Mart 2020 tarihleri arasında yapıldı.

 Karatay Spor ve Kongre Merkezimizde yapılan trnuvaya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Türkiye Boks Federasyonu Asbaşkanı Recep Çınar,  Ali Kılınçoğlu, Eski Milli Boksörler ve sporcuların yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Boks Antrenörlüğü görevinde bulunan Ali Kılınçoğlu  sporculuğunda ve milli takım antrenörlüğünde Ülkemizi Olimpiyat Oyunlarında bir çok kez temsil etti. Uluslararası birçok şampiyonada Ay Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi. Kılınçoğlu anısına düzenlenen Boks Turnuvasında Ali Kılınçoğlu nun Spor hayatı ve öz geçmişi okundu ardından eski milli boksörlerden Hasan Oğuz Ali Kılınçoğlu nu anlattı.

Türkiye Boks Federasyonu as başkanı Recep Çınar ve Konya Boks İl temsilciliği tarafından günün anısına Ali Kılınçoğlu na plaket ve teşekkür belgesi taktım edildi.

Türkiye Boks Federasyonu Konya İl Temsilcisi Ziya Ak yaptığı açılış konuşmasında ''Geçmişine sahip çıkmayan geleceğine yön veremez düsturu ile Konya boksuna emeği geçen hocalarımızı Günümüz sporcularına tanıtmak, hatırlatmak ve bir nebze de olsa vefa borcu adına yapacağımız müsabakaların ilki olan Ali Kılınçoğlu boks şampiyonası ile başlayıp devamında  Ferzande Işık, Hamdi Yiğit, Nuri Eroğlu, Burhan ÇumralıgiL, Osman Vuruşkan, Hasan Oguz, Turan Çumralığil gibi  daha ismini sayamadığım değerli hocalarımızın adı ile müsabakalar yapmaya devam edeceğiz dedi

Ak Böylesine önemli organizasyonların yapılmasında destek ve katkılarını esirgemeyen AIBA (Dünya Boks Birliği) yönetim kurulu üyesi, EUBC (Avrupa Boks Konfederasyonu) As Başkanı, Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’e Türkiye Boks Federasyonu As Başkanı Recep Çınar’a Gençlik Spor İl müdürü Abdurrahman Şahin’e Spor faaliyetleri Şube müdürü Ali Kanber’e Müsabakalara destek ve katkılarını esirgemeyen Muhittin Uçan’a ve Mustafa Kelebek Konya Boks Ailesi olarak çok teşekkür ederiz diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat