21 Şubat Anadil gününde kardeşlik vurgusu

Konya İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun(UNFPA) birlikte

23.02.2020 20:50, 2 ay önce eklendi.
21 Şubat Anadil gününde kardeşlik vurgusu

yürüttüğü Avrupa Birliği İnsani Yardım Ofisi’nin (ECHO) finanse ettiği “Koruyucu ve Önleyici Hizmetler Kapsamında Sosyal Hizmet Merkezlerinin Desteklemesi Projesi” Meram Sosyal Hizmet Merkezi ekibi 21 Şubat Anadil Günü nedeniyle Mevlana Kültür Merkezinde eğlenceli bir program düzenleyerek bir araya geldi.

Program, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Şen’in ve İl Göç İdaresi Müdürü Zeki Afşin Buzcu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında farklı dilleri öğrenmenin önemine vurgu yapan BUZCU; böyle faaliyetlerin gelişmişlik seviyemizi arttıracağına, uyumu ve iletişimi etkili kılacağına inandığımızı ifade etti. Programa katılan çocuklara MUYU eğitim seti, gençlere ise kişisel gelişim kitabı hediye etti. Etkinliklere katılan üniversiteli öğrencilere ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Zeki Şen tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yabancı uyruklu çocuklarla Türk çocuklarının kaynaşması amacıyla Konya’da bulunan yabancı çocuklar kendi anadillerinde şiir ve enstrüman dinletileri yapıp, güzel gösterilerde bulundular. Kültürel kaynaşmaya neden olan bu güzel etkinlikte Büyükşehir Belediyesinin Tiyatro Ekibi, Anadolu Kafkasları Kültür Sanat ve Dans Topluluğu, Uluslararası Mevlana İhl öğrencilerinin oluşturduğu göçmen korosu da sahne aldı.

Birçok farklı milletten çocuk ve gencin bulunduğu program kardeşlik vurgusuyla son buldu.

              

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat