Yöntem Öğrencileri Türkiye 2. Si oldu

Yöntem Koleji, Kodlama Bilmeyen Kişilere IOT Geliştirme Desteği Sunan Web Platformu Projesiyle Türkiye 2. oldu.

20.02.2020 11:00, 2 ay önce eklendi.
Yöntem Öğrencileri Türkiye 2. Si  oldu

14-16 Şubat tarihleri arasında Habitat ve Türk Telekom iş birliği ile Ankara'da düzenlenen "Yeni Nesil Gelecek"  adlı Akıllı Teknolojiler  IOT Hackathonu Yarışması'nda  Selçuklu Yöntem Koleji  Kodlama Bilmeyen Kişilere IOT Geliştirme Desteği Sunan Web Platformu Projesiyle Türkiye 2.si oldu.

 Ankara da Türk Telekom tarafından, meslek yüksekokulları ve liselerinde eğitim gören öğrencilere yönelik nesnelerin interneti, programlama ve bulut bilişim gibi konularda teorik ve pratik bilgilerden oluşan eğitimlerin verildiği ‘Yeni Nesil Gelecek’ projesinin ilk fazı tamamlandı. Habitat ile birlikte hayata geçirilen projenin ilk bölümünü ‘Akıllı Teknolojiler IoTHackathonu’ ile sonlandıran Türk Telekom, fikrine güvenen tüm genç takımları; nesnelerin internetini kullanarak, faydalı, dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmek üzere 48 saat süren bir çalıştayda buluşturdu. Çalıştayın sonucunda; su kaynaklarını analiz ederek kirli su kullanımından kaynaklanan zehirlenmeleri önlemeyi amaçlayan proje birinci; kodlama bilmeyen kişilere IoT geliştirme olanağı sağlayan proje ikinci; enkaz altındaki afetzedelerin konumlarının tespiti projesi de üçüncü oldu.

Kazanan Projeler se şöyledir. Su Takip Sistemi: FuBang ekibinin, su kaynaklarını analiz ederek kirli su kullanımından kaynaklanan zehirlenmeleri önlemeyi amaçlayan projesi, 15.000 TL’lik birincilik ödülünün sahibi oldu. IoT Simple: Yöntem ekibinin, kodlama bilmeyen kişilere IoT geliştirme olanağı sağlayan proje, 10.000 TL’lik ikincilik ödülü kazandı. SearchBand: E-Karem ekibinin, enkaz altındaki afetzedelerin konumlarının tespiti projesi de 5000 TL’lik üçüncülük ödülünü kazandı.

Öğrencilerimizin Başarısı bizleri sevindirdi

Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Fen Bilimleri Öğretmeni Serdar Akar, öğrencilerini bu başarıdan dolayı kutlayarak, “Selçuklu Yöntem Koleji öğrencilerimizden oluşan ekibin Kodlama Bilmeyen Kişilere IoT Geliştirme Olanağı Sağlayan Projesi'yle, 10.000 TL’lik ikincilik ödülü kazanması Konya adına bizleri sevindirdi.  Öğrencilerimizi kutlarken, öğrencilerimize, emeğe geçen herkese teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin Türkiye genelindeki bu başarısı bizleri gururlandırdı” dedi.Bederttin Yalçın

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat