Muhsin Yazıcıoğlu Herkesin Sigortasıydı

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nu Akören’de anlatan Dr. Mustafa Güçlü,“‘Türk milleti devletsiz olmaz’ diyen Muhsin Yazıcıoğlu,

27.01.2020 10:54, 9 ay önce eklendi.
Muhsin Yazıcıoğlu Herkesin Sigortasıydı

pek çok bilgiye sahip olduğu için herkesin sigortasıydı” dedi.

Akören Eğitim Platformu ile Akören Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Akören Konferansları’nın ikincisinde, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu yâd edildi.

Osmanlı’yı yıkmak için 100 proje uygulandı

Büyük devletlerin küçük devletlerin her zaman iç işlerine müdahale ettiklerini, ekonomileriyle oynadıklarını ve gelirlerini kendilerine devşirdiklerini, bu zulmün hiçbir zaman tasvip edilmediğini ama bunun bir vakıa ve gerçek olduğunu belirterek başladığı konuşmasında Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, “Büyük tefsir âlimi Seyyid Kutup, “Bütün süper güçler zalimdir, zulüm üzerine kurulmuştur” der. Ama bu süper güçler içerisinde en iyisi yine Müslümanların kurduğu süper güçlerdir. Müslümanların kurduğu süper güçler içerisinde yine en erdemlisi Türklerin kurduğu süper güçlerdir. Bunlar içerisinde Osmanlı’dan başka daha erdemli, daha ahlâklıve daha hak ve hukuka riayet eden süper bir güç gelmemiştir” dedi.

Bizi Batılılaşma Hastalığı batırdı

Yenilgi psikolojisi üzerine Osmanlı aydınında kendi değerlerinden kopma, kendi değerlerini hor görme ve Batı’nın değerlerini kutsama gibi bir zafiyetin başladığına dikkat çeken Dr. Güçlü, şu ifadelere yer verdi: “Yâni Batı hayranı insanlar, kendi kültürüne, kendi özüne, kendi diline hor bakan, hayıflanan ve Batılı olmaya özenen ve sürekli fobiyle düşmanına hayran tipler ortaya çıktı. Petrolün de İslâm topraklarında bulunmasıyla birlikte Batı’nın Osmanlı’yı bölme ve parçalama iştahı daha da arttı. Biz gerilemeye onlar ise bilim ve teknikte ilerlemeye başladılar.Batılılaşma hastalığı II.Mahmut’la hayranlığa dönüşerek saraya da sirayet etti. Yeniçeri Ocağı’nın ortadan kaldırılması ve ardından donanmamızın yenilgiye uğramasıyla Osmanlı gittikçe zayıfladı. İngiltere, orduyu ve donanmayı güçlendiren Sultan Abdülaziz’e, paralel yapıyla birlikte suikast düzenledi. Balta Limanı Antlaşmasıyla birlikte ekonomimiz çöktü. Arkasından 1839’da Tanzimat Fermanı’nı dayattılar.”

Türk Milleti devletsiz yaşayamaz

Türk milleti tarihte 17 süper güç kurmuş 130 devleti olan tek devlet olduğunu belirten Güçlü, “Türk milleti devletsiz kaldığı an çabuk çöküyor. Üçüncü kuşakta asimile oluyor ve gittiği topluma karışıyor. Onun için Türk milleti devletsiz yaşayamaz. Türk milleti için devlet din ve dil kadar kutsal. Devletimiz kötü de olsa, haksız da olsa, bizi dövse de sineye çekeceğiz. Evlatlarımızı iyi yetiştireceğiz. 20-30 sene sonra devlet bizim olacak. Kendi devletimizle de biran evvel barışacağız. Ne yapıp edip devletsiz kalmamak için mücadele edeceğiz” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu herkesin sigortasıydı

Konuyu Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun mücadele hayatınagetirerek bağlayan Güçlü, gençliğinde “Bozkurtlar Çiftliği” kurma hayali olan Muhsin Başkan’ın, bunun bir üst aşamasının “devlete tatbik etme ve devleti yönetme” olduğunu hatırlattı. Siyasi mücadele hayatından da kesitler sunan ve ülkücülerin, İslâmileşmenin bedelini hapishanelerde içkence ile ödediklerini ifade edenGüçlü, “Hayatta 17 kez kaza atlatan ve devletin millî kanadı tarafından korunan Muhsin Yazıcıoğlu, havada uğradığı suikast sonucu şehit olmuştur. Çeşitli devletler dahil pek çok bilgiye sahip olan Muhsin herkesin sigortasıydı. “Türk devletsiz olmaz” diyen kahraman Muhsin, benim için Göktürklerin Kürşat’ı gibidir. Allah rahmet etsin. Mekânı cennet olsun. Ruhuna birer Fatiha gönderelim” şeklinde konuşmasına son verdi.

Akören Belediyesi Düğün Salonu’nda İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferansın sonundaAkören Eğitim Platformu, Akören Belediyesi ve BBP Konya İl Teşkilatı tarafından Dr. Mustafa Güçlü’ye teşekkür plaketleri takdim edildi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat