Yunak'ta Öğretmen Korosu Kuruldu

Yunak Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Öğretmen Kültür & Sanat Atölyesi" projesi kapsamında ilçede "Öğretmen Korosu" kuruldu.

15.01.2020 23:37, 2 gün önce eklendi.
Yunak'ta Öğretmen Korosu Kuruldu

Yunak'ta görev yapan öğretmenlerin sosyal ve kültürel hayatlarına katkı sağlamak, eğitimle halkı buluşturmak ve farklı etkinliklerle ilçe insanına kültürel ve sosyal faaliyetler sunmak amacıyla oluşturulan Öğretmen Kültür & Sanat Atölyesi projesi kapsamında yeni bir aktivite daha eklendi. Proje kapsamında daha önce öğretmenlere yönelik açılan  ebru atölyesi, step ve aerobik kursundan sonra şimdi de Öğretmen Korosu kuruldu.

Yunak Komek Binasında başlayan Öğretmen Korosu, faaliyetlerine yaklaşık beş hafta önce başladı. TRT Sanatçısı Özgür Demirhan yönetiminde devam eden eden Türk Halk Müziği kursuna 25 Öğretmen  katılıyor.

Öğretmen Korosu, 5 haftalık bir çalışmanın ardından Komek Binası Müzik Atölyesinde mini bir konser verdi. Sanatcı Özgür Demirhan yönetiminde verilen konserde, Anadolunun sevilen ezgilerinden oluşan solo ve koro olmak üzere çeşitli parçalar dinlendi. Büyük bir  zevkle ve ilgiyle izlenen program sık sık alkışlarla  takdir buldu.

Yunak Öğretmen Korosu'nun ilk programına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve eşi, Yunak Belediye Başkan Vekili Bekir Coşkun, Cumhuriyet Savcısı Ömer Polat, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Komek Müdürü Ekrem Varol, okul müdürleri, öğretmenler ve diğer davetliler katıldı.  Açılış programına Kaymakam Akbulut'un yani sıra Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, okul müdürleri, kursiyer öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelimeler: KoroÖğretmenyunak

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat