Yunak'ta O Ses Saray Yarışması

Konya’nın Yunak ilçesinde “O Ses Saray” ses yarışması düzenlendi.

13.01.2020 10:35, 6 ay önce eklendi.
Yunak'ta  O Ses Saray Yarışması

Yunak ilçesine bağlı Saray Mahallesinde bulunan Saray Ortaokulunca “O Ses Saray“ ismiyle ses yarışması gerçekleştirildi. Öğrencilerin  kendi yeteneklerini keşfedebilmek, keşfettikleri yetenekleri sergileyebilmek ve özgüvenlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, sahne performanslarıyla adeta  sanatçılara nazire yaptılar.  Yarışmaya 3 aylık bir süreçte hazırlanan öğrenciler, seslendirdikleri parçalarla hünerlerini sergilediler.

Saray Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen ses yarışmasına, 30 öğrenci katıldı. Elemeler sonunda finale kalan 11 yarışmacı, birincilik için yarıştı. İlçe protokolünün jüri üyeliği yaptığı yarışmaya katılan öğrenciler hem jüri üyelerine hem de misafirlere seslerini beğendirmek için büyük gayret sarf etti. Öğrencilerin performansı karşısında zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu, "Mağusa Limanı "nı seslendiren Sultan Yapıcı  üçüncü, “Dünya Tek Biz İkimiz” parçasını seslendiren Beren Güler ve Ceren Güler ikizi ikinci,  "Erik Dalı " adlı şarkısıyla Zehra Kuru - Melike Akgöz ikilisi yarışmanın birincisi oldu. Kıyasıya geçen yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini, öğretmen ve aileleri ile paylaştı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.Yarışmanın ödül töreninde konuşan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, yarışmaya emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür aktivitelerin eğitimin bir parçası olduğunu söyledi.

Programa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut’un yanı sıra Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Hayırsever İş Adamları Resul Güler ve Hıdır Koyuncu, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Kadir Öztaş, Yunak İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, diğer daire ve kurum amirleri ile davetliler katıldı.

Anahtar Kelimeler: O Ses Sarayyunakyarışma

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat