Ekipler -7 Derece Soğukta Aralıksız Çalışıyor

Hadim, Bozkır ve Taşkent’te yaşanan elektrik sıkıntısı ile ilgili açıklama

10.01.2020 21:24, 5 ay önce eklendi.
Ekipler -7 Derece Soğukta Aralıksız Çalışıyor

yapan Ak Parti Genel MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun;

Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun  Hadim, Bozkır ve Taşkent’te Salı  gecesi  kar yağışı , buzlanma ve fırtına nedeniyle elektrik hatlarında yaşanan hasarlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

 Olayın bir doğal bir afet olduğunu ve bu afet sonucunda bölgede 1200 civarında direğin yıkıldığını ve elektrik tellerinin büyük ölçüde hasar gördüğünü ifade eden Milletvekili Sorgun ”Afetin yaşandığı ilk saatlerden itibaren, bölge belediye başkanlarımız, mahalle muhtarlarımız ve Medaş genel müdürlüğümüzle  sürekli  görüşme halindeyiz. İlk saatlerden itibaren başlayan çalışmalar halan gece gündüz demeden devam etmektedir. Bölgenin  coğrafyası  zor bir coğrafyadır. Kar kalınlığının 1.5 metreyi bulduğu yerler var. Burada kopan teller ve yıkılan direkler mevcut.  Buralarda yol olmayan yerler var. Buralara direkleri görevlilerimiz  sırtlarında taşıyorlar.-7  derece soğukta ara vermeden çalışmalar devam ediyor. Burada Medaş ekiplerimize, belediyelerimiz personel ve araçlarıyla destek veriyor. Karayolları ekiplerimiz de aynı şekilde yolların açılmasını sağlıyor. AFAD ekiplerimizde yine bölgede. Burada kurumlarımıza ve kurumlarımızın  canla başla çalışan ekiplerine teşekkür ediyorum. Bölgede halen 400 den fazla personel ve 150 civarında araç çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe merkezlerimizle, yüzde 60 civarında mahallemizin elektriği verilmiş durumda. İnşallah en kısa zamanda diğer mahallelerimizin de  elektriği verilecektir. Bütün bu yaşananlar esnasında herhangi bir can kaybımızın olmaması en  büyük tesellimiz. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Allah beterinden saklasın.

Anahtar Kelimeler: Bozkırelektirikilçekar

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat