Karabağ Gb 41 Yaşında

Konya’nın en eski kulüplerinden olan ve yetiştirdiği profesyonel futbolcularla şehre damgasını

05.01.2020 11:08, 10 ay önce eklendi.
Karabağ Gb 41 Yaşında

vuran Kırmızı Beyazlılar görkemli 41. Yıl kutlamalarında futbol dünyasını bir araya getirdi.

 

Konya Amatör Spor Kulüplerinden Karabağ Gençlerbirliği 41. Kuruluş Yıldönümünü bünyesinden yetişen profesyonel ve milli futbolcuları, eski ve yeni yönetici ve antrenörler ile spor dünyasının temsilcileriyle bir araya gelerek kutladı. Programa Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bilal Yavaş ile U17 Milli Takım Teknik Direktörü, Konyaspor Sportif Direktörü Mehmet Yıldırım’da katıldı.

41 YILDA SADECE 3 BAŞKAN

Bir Otelde yapılan kutlama töreninde anılar tazelenirken duygulu sahneler yaşandı. Slayt gösterisi eşliğinde ikram edilen akşam yemeğinin ardından programın sunumunu yapan Başkan AdemBestil, “1979’dan bu yana kulübümüzde sadece üç başkan görev yapmıştır. 41 yıllık mücadelemiz sırasında sadece bir defa lige katılmadık, diğer tüm sezonlarda ligde yer aldık. Pür amatörce kendi imkanlarımızla sürdürdüğümüz mücadelemizde onlarca futbolcu yetiştirmiş olmanın haklı onurunu yaşıyoruz” dedi.

Kulübün ilk Başkanı Mehmet Göçer’de kısa konuşmasında, futbolun bir gönül sevdası olduğunu belirterek “Sevdamıza vefamızı eksik etmedik, gayretlerimizle Konya’nın en çok profesyonel futbolcu yetiştiren kulübü olduk” dedi.

BÜLBÜL: NİYAZİ YILDIRIM BİR MARKADIR

Daha sonra kürsüye gelen gazeteci yazar Nail Bülbül’de Konya’nın spor kültürüne uzun yıllardır tanıklık ettiğini belirterek, “Karabağ Gençlerbirliği vefakar, fedakar üç beş yöneticinin omuzlarında yakınmadan, sızlanmadan kendi yağıyla kavrularak, Niyazi Yıldırım gibi bir antrenörün koordinasyonunda bu işin nasıl yapılması gerektiğinin en güzel örneği olmuştur. Bünyesinden yetişen Mehmet Yıldırım, Bilal Yavaş, Şakir, Aytaç gibi profesyonel futbolcular bu başarının en güzel örneğidir” şeklinde konuştu.

Spor Adamı Mustafa Sırrı Demirel’de, Konya’nın köklü kulübü olarak Karabağ’ın güzel bir geleneğe daha imza attığını belirterek “Benzer programlar spor camiası için motivasyon gücü olacaktır, örnek alınmalıdır. Sadece üç başkanın omuzlarında 41 yıldır Türkiye’ye fabrika misali profesyonel futbolcu yetiştiren Karabağ’ı kutluyorum” dedi.

Eski Futbol İl temsilcisi Hacı Samur’da Karabağ’ın pür amatör şartlarla, fedakârca liglere katıldığını ve gayretleriyle Konya’nın aktif en eski kulüplerinden bir olduğunu belirterek teşekkür ve tebriklerini iletti.

ASKF Adına kürsüye gelen İdareci Faruk Hatipoğlu’da amatörce mücadelenin zorluklarına işaret ederek “Karabağ yıllardır bu çileli ve kutlu mücadeleyi sınırlı imkanlarla yılmadan sürdürüp Türk futboluna onlarca yıldız kazandırdı. Tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

GELDİĞİMİZ YERİ KARABAĞ’A BORÇLUYUZ

Karabağ’da yetişip profesyonel futbolcu olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Bilal Yavaş’ta Karabağ’ın kendileri için bir okul olduğuna vurgu yaparak, “3 nolu sahada sisli bir ışığın önünde, bir sahayı 17 takım paylaşarak çalıştık ve o imkansızlıklardan, sadece bizim kulübümüz Süper Ligde, 2. Ligde, 3.Ligde oynayan onlarca profesyonel futbolcu yetiştirdi. Biz şanslı bir nesildik, çünkü Niyazi Yıldırım gibi bir futbol bilgesinin elinde büyüdük” dedi.

U17 Milli Takım Teknik Direktörlüğünün yanı sıra Konyaspor Sportif Direktörlüğünü de üstlenen Mehmet Yıldırım ise futbola nasıl başladığını anlatırken duygulu anlar yaşandı: “Meşhur tren yolu turnuvalarında top oynuyorduk. Bisikletle bir adam gelip bizi seyrettikten sonra beni çağırıp adımı, yaşımı, futbola gidip gitmediğimi sordu. Kromspor’un seçmelerine katıldığımı ve pazartesi günü nüfus cüzdanımla fotoğrafımı götüreceğimi söyledim. Ailemi sordu, Ali Haydar Yıldırım’ın kardeşiyim dedim. Sonra gitti. Ben eve döndüğümde o adam ağabeyimle oturuyordu, ayrılırken nüfus cüzdanımı ve resmimi de götürdü. Bir sene görmedim. Ertesi sene tren yoluna yine geldi. Beni bulduktan sonra, şu topa bir vur bakalım, dedi. Vurdum; tamam senin vaktin gelmiş, deyip beni antrenmanlara çağırdı. O adam Niyazi Yıldırım'dı. Huzurlarınızda şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. Onun sayesinde Konyaspor’da, Trabzonspor’da, Ankaragücü’nde oynadık, bugünlere geldik.”

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ

Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı AdemBestil 1979 yılında Kulübün Kurucu Başkanı olan Mehmet Göçer ile Karabağ GB’de yetişip profesyonel olan Spor Şube Müdürü Bilal Yavaş’a birer teşekkür plaketi takdim etti. Karabağ’ın üç başkanından biri olan Cemal Torun’a da plaketini Kurucu Başkan Göçer verdi. Kurucu 2. Başkan Nuri Doğan’ın plaketini gazeteci yazar Bülbül, Ali Metin’in plaketini de Ahmet Özbilge  takdim etti.

Yıllarca Karabağ GB antrenörlüğü yaparak birçok profesyonel futbolcu yetiştiren Niyazi Yıldırım’a plaketini Onursal Başkan Cemal Torun sundu. Kırmızı-Beyazlı Karabağ formasından sonra Konyaspor, Trabzonspor, Ankaragücü gibi Süper Lig takımlarıyla ve Milli Takım formasını giyen Mehmet Yıldırım’ın plaketini de ilk antrenörü Niyazi Yıldırım verdi.

Halen Konyaspor takım kaptanlarından olan Ömer Ali Şahiner kampta olduğu için plaketini babası Şahan Şahiner Basın Sözcüsü Ersin Gümüş’ün elinden aldı.

ŞEREF KÜRSÜSÜNDEKİ DİĞER İSİMLER

Karabağ Gençlerbirliği’nde yetişip profesyonel liglerde oynayan ve 41. Kuruluş yıldönümünde plaket verilen diğer oyuncular şöyle:

Ali Uyar (Yolspor, Genç Milli), Sabri Akçay (Genç Milli), Müslim Bayambudak (Etibank SAS), Maşallah Elmas (Ankara Demirspor, Niğdespor), Baykan Çelik (Ankara Demirspor, Tokatspor, Hatayspor, Gönenspor, Bandırmaspor, Balıkesirspor, Amasyaspor, Çarşambaspor, Keçiörengücü, Gaziosmanpaşa), Şakir Can (Ankara Demirspor, Gaziantepspor, Gaziantep BüyükşehirBelediyespor, Aksarayspor), Aytaç Şenöz (Selçuk Üniversitespor, Divriğispor, Konya Şeker), Hakan Çelik (Gönenspor, Balıkesirspor), Mustafa Kemal Aydın (Kayserispor, Erciyesspor, Alanyaspor), Zekai Sütiçen (Kemerspor), İbrahim Yaprakçı (Etibank SAS), Hasan Uysal (Yolspor) ve Hayrullah Yılmaz (Yolspor).

Anahtar Kelimeler: Karabağ Gb 41 Yaşındakonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat