CHP Karatay Serttaş’la devam

CHP Karatay ilçenin 37. olağan genel kurulunda yapılan konuşmalarda Birlik ve Beraberlik mesajı verilerek,

23.12.2019 11:28, 10 ay önce eklendi.
CHP Karatay  Serttaş’la devam

CHP’nin iktidarına Türkiye’nin ihtiyacı olduğu dile getirildi.

Dedeman Otelde yapılan CHP Karatay İlçe kongresine, CHP Karatay İlçe başkanı ve başkan adayı Refik Serttaş, diğer aday Hikmet Tahir Büyükırmak, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, PM Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, Bir önceki dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, il ve ilçe kadın kolları başkanları, ilçe başkanları, Karatay İlçe delegeleri, gençlik kolları ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, konuşmasında iktidarın yanlışlarını eleştirerek, “Toplumu dönüştürmek isteyen insan kararlıdır. Mücadeleden vazgeçmez. AK Parti 17 yıldır bu yanlışın içindedir. Bizim ah demeye hakkımız yok. İlçe kongresinde beraberiz. Bu kongremizde birlik ve beraberliğimiz güçlenirken, AK Parti iktidarını da sona erdiren kongrelerden olur. Gelinen noktada ülkemizin bütün kurumları savrulmuştur. AK Partinin yanlış politikalarıyla Türk Milletinin onuru ve geleceği korunamaz. Genç nüfusun yüzde 27 işsizdir hiçbir dönemde gençlerimizin üçte biri işsiz kalmamıştır. Dünya ile rekabet edebilecek bir eğitim sistemini kuramazsanız genç nüfus işsiz kalır.   Yurtta Sulh, Cihanda Sulh Mustafa Kemal’in dış politikada direktifidir.  Barış öneriyor. Son derece önemlidir. AK Parti iktidarı onu mafetti. Dünya da silah sektörünün elde ettiği para Türkiye bütçesinin üç katıdır. Geçmişte olmayan bir hata vardır. Kendilerini, akrabalarını silah ve savunma işine soktular. Bu ülkeyi felakete götürür. Büyük bir tehlikedir. Bütün silah sanayinin devletleşmesi şarttır. Türkiye ve Konya da tarım kan ağlıyor. Ama gündemde kanal İstanbul var. Paraleli çok seviyor. Paralel bir boğaz yapıyor.  Birileri 10 milyar dolar para kazanacaktır.  Bunu yapacağına gel Konya ovasının sulama sorununu çöz. Bugüne kadar Konya Ovasının sulanmasına dönük doğru dürüst hiçbir çalışma yapılmadı. Bütün Konya bilmeliki hükümetin uyguladığı politikalar ne ülkemize nede Konya ya bir katkı sunmaz. Artık bizlerin yapması gereken birlik ve beraberlik içinde ülkemizin ihtiyacı olan CHP iktidarına gerçekleştirmektir. Her iki adaya da başarılar diliyorum” dedi.

Bir önceki dönem CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, “Cumhuriyetimizi Kuran ve dünyanın en köklü partisi olan partimiz CHP’yi yıkmak için içeriden ve dışarıdan saldıralar var. Nereden bakarsanız bakın. Çökmüş ve yorulmuş bir iktidar var. Karşınızdaki insanlara dikkat edin. Kendi tabanlarına politika yapıyorlar. Oyları yüzde 40 zor buluyor. Bizim ülkemizi kurtarmak ve partimizi iktidar yapmak için birlikte çalışıp mücadele etmekten başka yolumuzda yoktur. Atatürk ne yaptıysa onu yapacağız.  Ayrışmak değil, bütünleşeceğiz. Partimizi iktidara birlikte taşıyacağız. Her iki aday arkadaşımıza başarılar diliyorum.”

CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil, “Parti içinde yaptığımız seçimler bizi ileriye götürecektir. Yeniden ülkemizi yönetecek kadroları oluşturacağız. İktidar olacağız. Türkiye’nin birleştiği gücü olacağız. Hep birlikte CHP iktidarını sağlayacağız. Kongremiz hayırlı olsun. İki aday arkadaşımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, “İktidara karşı mücadele vermeliyiz. Birlik ve beraberlik içinde kavgadan çok bütünleştirici olarak partimizi iktidara taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

CHP YDK Üyesi Gülsüm Filorinalı, “CHP’li olarak bize düşen görev birlik ve beraberlik içinde partimizin iktidarını sağlamaktır. Partimiz CHP’yi ve iktidarına ülkemizin ihtiyacı vardır. Kongre sonucu seçilecek olan ilçe başkanı ve yönetim kuruluna hayırlı olsun. Başarılar diliyorum” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş,” Ülkemizde şahsa bağlı bir yönetim anlayışı vardır. Bunun karşısında onurla direnen tek kurum partimiz CHP’dir.  Bizlere rol model olan liderimiz Atatürk yolumuzu aydınlatırken, rehberimiz olacaktır. Karatay İlçemiz ağırlık olarak tarım ve hayvancılığın yapıldığı bir ilçemizdir. Buradaki üretecimiz ve çiftçimiz galoşla tarla girenlerden dolayı kan ağlıyor. O günün şartlarında tarım ve hayvancılığı modernize eden Ulu önderimiz Mustafa Kemal’in partisi olarak üreticimizle partimizi buluşturacağız.  Geçmiş iki yıl içinde Konya’nın tarım ve hayvancılığının sorunları ve çözüm yolları konusunda çalıştay yaparak raporlar hazırladık.  Artık, üreticimizle, sanayi ve sanayi de çalışanlarla buluşacağız. Atatürk’ün icraatçı yönünü örnek alarak, Karatay’da arttırdığımız oyumuzu yükselteceğiz.  Bütün ilçe başkanlarımıza söylüyorum. Artık sahada çalışacağız. Birleşik ve birleştirici bir cephe oluşturup, partimizi iktidara hep birlikte taşıyacağız. Her iki aday arkadaşımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 Konuşmaların ardından CHP Karatay İçe Başkan Adaylarından Refik Serttaş ve Hikmet Tahir Büyükırmak seçildikleri takdirde yapacakları çalışmalar hakkında konuşmaların ardında seçime geçildi.    

Yapılan seçimden sonra 84 delegenin 60 oyunu alan Refik Serttaş yeniden CHP Karatay İlçe Başkanlığına seçildi. Diğer aday Hikmet Tahir Büyükırmak’ta 24 oy aldı.     

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat