Dillerde Mevlânâ

Selçuklu Uluslararası Mevlâna Anadolu İmam Hatip Lisesi ve öğrencileri, “Dillerde Mevlâna”

13.12.2019 13:37, 4 ay önce eklendi.
Dillerde Mevlânâ

programında Hz. Mevlâna’nın şiirlerini 10 farklı dilde seslendirdiler

 

Her Yıl Konya'da düzenlenen Şeb-i Arûs törenleri çerçevesinde, Selçuklu Uluslararası Mevlâna Anadolu İmam Hatip Lisesi ve öğrencileri tarafından, Hz.Mevlâna'yı ve onun engin düşünce dünyasının ürünü olan eserlerini anma amacıyla şiir dinleti programı gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi Nikâh Salonunda "Dillerde Mevlana" isimli programda, Mevlânâ Celaâeddin Rumî'ye ait eserler on farklı dilde seslendirilerek dinleyicilere sunuldu. Eserlerin seslendirilmesinde  dünyanın değişik coğrafyalarından okumak içinKonya’ya gelen  öğrencileri görev aldı.

Büyük ilgi gören ve beğeni toplayan dinletide Mevlana’nın şu şiirleri seslendirildi:

Dinle Ney'den; AbdulvahhabSalarzahi (Farsça), Ben Neyim; İdrissaRusongeka (Svahilizce), O Geliyor; Salumu Muhammed Ngoy (Fransızca), Yeni Şeyler; AmarTharthori (Arnavutça), Allahım Bu Vuslatı Hicran Etme;AyoubBenchouche (Arapça), Etme;Raja Ubeyd Khan (Urduca), Hatırla Ama;YussufYussupov (Kazakça), Edep Gazeli; GeorgiyNakashidze (Rusça ), Demedim mi; Ahmed Azad Ali (İngilizce) ve Türkçe olarak Ne Diye; Hasan Kamil Şahap.

Selçuklu UMAİHL öğretmenleri Arafat Kılıçoğlu ve Ömer Sılkım koordinesinde düzenlenen program,ödül töreni ile sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat