İTTMT, Sohbet Çadırında Tasavvuf Konseri Verdi

Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) etkinlikleri kapsamında

11.12.2019 19:15, 11 ay önce eklendi.
İTTMT, Sohbet Çadırında Tasavvuf Konseri Verdi

bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Türbeönü Buluşmaları” programında, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu (İTTMT) sanatçıları sohbet çadırında geleneksel konser verdi.

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen, Mevlana’nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) kapsamında, Mevlana Türbesi önüne kurulan sohbet çadırında birbirinden farklı kültürel etkinliklerle yerli ve yabancı misafirler ağırlanıyor.

Şeb-i Arus etkinlikleri kapsamında Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen Türk Tasavvuf Müziği konserleri için Konya’ya gelen, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu (İTTMT) sanatçıları, etkinliklerin beşinci gününde, sohbet çadırında tasavvuf ve saz musikisinin uşak ve segah makamındaki nadide eserlerini seslendirdi. Topluluğun geleneksel tekke musikisindeki konseri, çadırı dolduran yerli ve yabancı misafirlerden büyük beğeni topladı.

Anahtar Kelimeler: İTTMTKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat