her mezun öğrenciye bir fidan

Konya’da Selçuklu Fen Lisesi bu yıl ilk kez mezun edeceği 48 öğrenci adına ve öğrencilere

03.12.2019 15:17, 4 ay önce eklendi.
 her mezun öğrenciye bir fidan

emek veren öğretmenleri adına okul bahçesine meyve fidanı dikilerek isimleri verildi.

2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrenime başlayan Selçuklu Fen Lisesi, bu öğretim yılında ilk mezunlarını verecek. Okul rehberlik servisinin öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikle okul bahçesine dikilen meyve ağaçları mezunlara ve onlara emek veren öğretmenlere hediye edildi. Toprakla buluşturulan fidanlara öğrencilerin ve öğretmenlerin isimleri verildi.

Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Psikolojik Danışman Mustafa Satılmış, Selçuklu Fen Lisesinin 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında açıldığını, şu an 415 öğrencisi olduğunu, bu yıl ilk kez 48 öğrencinin mezun edileceğini söyledi. Mustafa Satılmış, mezun edilen öğrenciler anısına okul bahçesine 76 adet meyve fidanı dikildiğini ve her bir fidana bir mezun öğrencinin ismini verdiklerini açıkladı. Satılmış, amaçlarının öğrencilere doğa bilincini aşılamak ve ağaç sevgisini bizzat kendilerinin yaşayarak öğrenmelerini sağlamak olduğunu ifade etti.

"Okul bahçesine küçük bir nefes sağlanacak"

Okul Müdürü Mustafa Aydın ise, okul rehberlik servisinin üstün gayretleri ile ortaya çıkarılan bu etkinlikle okul bahçesine hem küçük bir nefes sağlanacağını hem de diğer öğrencilere örnek teşkil edeceğini vurguladı. Doğayla insanı birleştiren böylesi bir çalışmayı ilk defa gerçekleştirdiklerini belirterek buna öncülük eden Mustafa Satılmış'a teşekkürlerini iletti.

Okul pansiyonundan sorumlu Müdür Yardımcısı Olca Merdekar, okul bahçesinin içinde kız ve erkek pansiyonunun da yer aldığını, pansiyonda toplamda 130 öğrencinin olduğunu belirtti. Bu öğrencilerin bakımını yaparak büyüttükleri ağaçların dalından kopardıkları meyveleri yemenin mutluluğunu yaşayacak olmalarının okul idaresi için önemli olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelimeler: FenLisesikonyafidanMezun

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat