Veliler Pansiyonda Çocuklarıyla Bir Gün Geçirdiler

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrenci velilerinin eğitimde aktif rol almaları için Veli-Müdür Buluşmalarını sürdürüyor.

03.12.2019 09:31, 10 ay önce eklendi.
Veliler Pansiyonda Çocuklarıyla Bir Gün Geçirdiler

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Veli-Müdür Buluşmaları" adı altında velilerle bir araya geliyor ve velilerin görüş ve önerilerini alıyor. İşcan, velilerden de eğitimin içinde bizzat olmalarını, kendilerine destek vermelerini ve çocuklarıyla daha fazla ilgilenmelerini istiyor.

Bu kez yatılı pansiyonda kalan öğrenci velileriyle bir araya gelen İşcan, velilerle birlikte öğrencilerin kaldıkları yatakhaneler başta olmak üzere pansiyonun diğer birimlerini gezdi. İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu pansiyonunda kalan öğrencilerin velileriyle birlikte öğle yemeği yiyen İşcan; öğreci, veli, öğretmen ve idarecilerle aynı çatı altında bir araya gelerek çocuklarının hangi imkan ve şartlarda eğitim aldıklarını görmeyi arzuladıklarını belirterek "Allah devletimize zeval vermesin. Gördüğünüz gibi çocuklarımızın ortamları ve yiyecekleri bir çoğumuzun evinde bulunmamaktadır. Sizler rahat olun; çocuklarınız emanetimizdir." dedi.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan,  Veli Müdür Buluşmalarında yaptığı konuşmada, "Bugün burada birlikte olmamızın sebebi, çocuklarımıza huzurlu ve mutlu yarınlar bırakma adına birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak. Bunu başarabilmek için birlikte hareket etmek şart. 2023 eğitim vizyonu beklentilerini gerçekleştirebilmek adına kendi ilçemizde çalışmalarımızı sizlerin de fikir ve önerileriniz doğrultusunda şekillendirerek başlattık” dedi.

İşcan, "Artık eski anlayışlar bugünün dünyasında tutmuyor. Çocuğumuzu okula getirip al hocam, eti senin kemiği benim devri bitti. Günümüzde Eğitimöğretim dediğimiz zaman, talimterbiye dediğimiz zaman, sadece okul, sadece müdür veya öğretmen yeterli gelmiyor . Yani hep birlikte bu sürecin içerisinde yer almak zorundayız. Artık dünya çocukların cebinde. İstedikleri bilgiye anında ulaşabiliyorlar. Bu bilgiler her zaman doğru bilgiler olmuyor. O yüzden çocuklarımızı iyi yetiştirebilmeliyiz. Ahlaki değerlerimizi öğretebilmeliyiz. Onların bol bol okuması için kendimiz de örnek olmalı mutlaka okumalıyız” şeklinde konuştu.      

Aileler, gezdikleri pansiyon yatakhane ve yemekhane başta olmak üzere okuldan ve idarecilerden oldukça memnun olduklarını belirterek okul müdürü Emine Erşan'a, müdür yardımcılarına, öğretmenlere ve İkendileriyle birlikte olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'a teşekkür ettiler.

Öğrenciler ise velileriyle birlikte yemek yemenin ve onlarla birlikte bir günü okulda geçirmenin mutluluğunu yaşadılar. Veli Müdür Buluşması yenilen öğle yemeğinin ardından sona erdi.

Anahtar Kelimeler: Veli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat