Komutan Ve Askerler 39 Yıl Sonra Tekrar İçtima Aldı

Askerlik görevini 39 yıl önce Ağrı’da aynı dönemde yapan askerler Konya’da sabah içtimasında bir araya geldi.

30.11.2019 17:44, 9 ay önce eklendi.
Komutan Ve Askerler 39 Yıl Sonra Tekrar İçtima Aldı

1978-1982 yılları arasında, Ağrı’nın Patnos ilçesinde 34. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğünde görev yapan komutan ve askerler Konya’da sabah içtimasında buluştu. 4 yıldır farklı şehirlerde devam eden buluşmalar birçok ilden eski askerin katılımıyla gerçekleşti. Mevlana Meydanında birleşen eski askerler türbeyi ziyaret ederek hasret giderdi. Eski asker Konyalı Selahaddin Güner öncülüğünde görülebilecek bölgelerde zaman geçirildi.

Emekli Yarbay Salih Akyıldız, buluşmalardan duyduğu memnuniyeti ve sağlığı el verdikçe buluşmalara devam edeceğini dile getirdi. 1972 yılında teğmen rütbesiyle askerliğe başladığını belirten Salih Akyıldız, “1994 yılında emekli oldum. 1978 ve 1982 yılları arasında arkadaşlarımla beraber Ağrı Patnos’ta görev yaptım. Bundan 25 sene önce emekli oldum. Değerli arkadaşımız Recep Kayışbacak hem kendi arkadaşlarını hem beni telefonlarımızı bularak böyle bir toplantı için çağırdı. Geçen sene ben ilk olarak Adana’ya geldim. Bu sene de arkadaşlarım yine toplanalım dediler. Bu sene de Konya’ya geldim. Ben geleneksel hale gelen bu toplantıları gerçekten çok memnuniyetle karşılıyorum. Hem benim için değişiklik oluyor hem de arkadaşlarıma. Onları dinliyorum, onlarla hasret gideriyorum. Ben son derece memnunum bu toplantılardan dolayı” dedi. Tarif edilemez duygular yaşadıklarını belirten Akyıldız, buluşmayı gören gençlerin fotoğraf çektirdiğini ve buluşmalardan büyük zevk duyduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler: Asker39yılkomutan

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat