Anamas Dağı beyaz gelinliğini giydi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Anamas Dağı’nın zirvesi Kasım ayının son günlerinde yağan karla birlikte beyaza büründü.

27.11.2019 18:34, 6 ay önce eklendi.
Anamas Dağı beyaz gelinliğini giydi
Konya ve Isparta ili sınırlarında yer alan ve Beyşehir şehir merkezinden de görülebilen Anamas Dağı’nın 2 bin 998 metre yükseklikteki zirvesine, ilçe genelinde iki gündür aralıklarla etkili olan yağmur bu kez kar olarak düştü. Günün sabahına, dağın zirvesindeki beyaz kar görüntüsü ile uyanan vatandaşlar, aşağı kesimlerdeki yeşil dokuyla birlikte oluşan kartpostallık manzaranın fotoğraflarını çekti.
Vatandaşlar, Anamas Dağı’nın zirvesine yılın ilk karının bir süre önce düştüğünü, ancak son yağışın zirvenin tamamen karla kaplanmasına yol açtığını belirterek, “Anamas Dağı’nın zirvesine kar yağması ilçemize de kış mevsiminin geldiğinin bir habercisi olarak görülüyor. Bu yıl inşallah bol karlı ve yağışlı bir kış dönemi geçirmeyi diliyoruz” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler: - Anamas Dağı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat