Konya'da Aileler Çocuklarıyla 1 Ton Çöp Topladı

Konya'da Hayatı Paylaşanlar Derneği üyeleri ve gönüllü aileler çocuklarıyla birlikte düzenlenen

27.11.2019 11:39, 11 ay önce eklendi.
Konya'da Aileler Çocuklarıyla 1 Ton Çöp Topladı

etkinlikte Kestel Gölü çevresinde ve piknik alanlarında yaklaşık 1 ton çöp topladı.

Konya Hayatı Paylaşanlar Derneği üyeleri geçtiğimiz pazar gününü aileleriyle bir araya gelerek çöp toplama etkinliği düzenledi. Yaklaşık 30 ailenin bir araya geldiği etkinlikte Kadınhanı ilçesi Kestel Mahallesinde bulunan Kestel Piknik Alanı ve Kestel Gölü çevresinde bulunan çöpler toplandı. Anne ve babaların yanı sıra çocuklarında katıldığı yaklaşık 50 kişilik grup, önce ormandaki çöpler tek tek topladı. Sabah saatlerinde başlayan temizleme çalışmalarında yüzlerce alkol şişesi, plastik atıklar ve ayakkabı gibi ormanı kirleten maddeler toplandı. Toplanan çöpler arasında en yaygın olan ise alkol şişeleri ve izmaritler oldu.

Hayatı Paylaşanlar Dernek Başkanı Şahin Akkaş, "Yaklaşık 70 torba çöp topladık. Çöplerin arasında bir çok çeşit çöp var. Bunlar doğaya karışmayan veya karışması için binlerce yıl gereken çöpler. Sizlerden ricam doğayı kirletmeyin gelin güzelce piknik yapın kampımızı yapın ama giderken hiç bir şeyinizi bırakmayın. Amacımız yarınlara daha temiz bir dünya bırakmak. Bunun yanı sıra hayvanlarla ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Konya'da 50 kişilik bir ekibimiz var. Biz bu sayıyı arttırıp, Türkiye'de doğa temizliği yapan bir aile oluşturmayı istiyoruz. Bugün de Kestel'de çöp toplama etkinliği yapıyoruz. Ne yazık ki ormandan alkol şişeleri, izmaritler, çöpler çıkmaya devam ediyor. Bu aileyi tüm dünyaya yaymak istiyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler: ÇöpKonyailekonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat