Gelecek için umut!

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, partisinin 1. Olağan Büyük Kongresini değerlendirdi.

23.11.2019 17:42, 9 ay önce eklendi.
Gelecek için umut!

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı MustafaÖzerdem, partisinin 17 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirilen 1. Olağan Büyük Kongresi'ne yaklaşık 45 bin kişinin katılmasının ülkenin geleceği için bir umut işareti olduğunukaydetti.

GELECEK İÇİN UMUT

“Burada Gelecek Var!” sloganının karşılığınınKongrede fazlasıyla alındığınıbelirtenÖzerdem, “MillîGörüş’ün milletin gönlünden silinmediğini biliyorduk. Her türlü karalama ve engellere rağmen 44.742 Millî Görüşçü Ankara’da buluştu. Bu coşku, bu heyecan ve kalabalık bundan sonra kimilerini daha da çok korkutacak, ama daha çok büyük bir çoğunluğuda gelecek için umutlandıracak.” dedi.

YİNE AYNI HEYECAN

Rahmetli Necmettin Erbakan ile yola çıkanların, siyaseti onunla görenlerin heyecanını kongrede yeniden görmekten duyduğu sevinci dile getiren Başkan Özerdem, gençlerin de büyüklerinden duydukları Erbakan’ınve dava arkadaşlarının samimiyet ve kararlılıklarına şahit olarak ülkenin ve kendilerinin gelecekleri için ümitvar olduklarını dile getirdi.

DOSTA GÜVEN

Vatandaşlarınbüyük ilgi gösterdiği Büyük Kongreyi siyasî partiler ve yabancı ülke temsilcilerininde yakından takip ettiğini anlatan Özerdem,“Dosta güven, düşmana korku salan bu muhteşem kongre,Türk ve İslâm dünyasının birlik ve beraberliği için umut olmuştur.” ifadesini kullandı.

ERBAKAN’DAN UYARI

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın Kongrede yaptığı konuşmada geçmişten referansla bugünün sorunlarının çözüm yollarını anlattığını dile getiren Özerdem,Erbakan’ın “Ahlâk ve maneviyatın önemsenmediği bir toplumda adaletin, adil paylaşım olamaz.Yoksulluk ve yolsuzluğun olduğu, borç ve faizin zirve yaptığı bir devlette şahsiyetli bir dış politika olamaz!” şeklindeki sözleriniaktardı.

‘ÖZÜ SÖZÜ BİR OLMAK’

“Konuşmamız Hz. Ömer olup, icraatımız Turist Ömer olmayacak!” diyen Erbakan’ın temiz geçmiş, sağlam gelecek vurgusu yaptığını hatırlatan Özerdem, “Kongremiz, umutsuzluğa düşmüş sessiz yığınlara ‘Burada gençlik var!’,‘Burada gelecek var!’ diyerek yeniden umut oldu. Kongreye gelemeyen vatandaşlarımız televizyon ve sosyal medyadan sunulan canlı yayınlarla bu heyecanıyaşadı.” şeklinde konuştu.

‘BASIN’A TEŞEKKÜR

İlgilerinden dolayı basın-yayın kuruluşlarına da teşekkür eden Özerdem sözlerini şöyle tamamladı:“Büyük kongremiz için ‘İman varsa imkân da vardır!’ düsturuyla çalışan Yeni Seçmen Birimine, gençlerimize, hanım komisyonlarımıza, ilçe başkanlarımıza, il ve ilçe yönetim kurullarına, il başkan yardımcılarına teşekkür ediyorum. Görevi olmamasına rağmen davaya gönül vermiş tüm Millî Görüşçülere genel başkanımızın teşekkür ve selâmlarını iletiyorum. Selam olsun hakkı hâkim kılacaklara.”

 

Anahtar Kelimeler: Gelecek için umut!konya

Yorum yapYorumlar

 • Yorumcu adı Durali eryılmaz
  1574545333,

  Allah yardımcınız olsun doğru yoldan ayırmasın hakkı hak bilip hakka tapanlardan eylesin inşallah tek umudumuz yeniden refah

  Bu yorumu 0 kişi beğendi.
 • Diğer haberler


  Anket

  Yükleniyor...

  Söz Sizde!

  NAMAZ VAKİTLERİ

  Sosyal Platformlarda

  Rss Bağlantıları

  Sistem


  İmer yayın organı


  Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat