Gazeteci Mürsel Çetin’e bir ödül daha

“İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması” Ödülleri Sahiplerini Buldu

17.11.2019 22:15, 12 ay önce eklendi.
Gazeteci Mürsel Çetin’e bir ödül daha

Alarko Carrier’ın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkati çekmek için bu yıl 6.’sını düzenlendiği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’na Konya’dan katılan ve binlerce fotoğrafı geride bırakarak yarışmada ikinciliği kazanan Mürsel Çetin, ödülünü teslim aldı. Alarko Carrier’ın küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkati çekmek için bu yıl 6.’sını düzenlendiği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’na Konya’dan katılan ve binlerce fotoğrafı geride bırakarak yarışmada ikinciliği kazanan Mürsel Çetin, ödülünü teslim aldı.

Instagram ve Twitter üzerinden yapılan yarışmada toplanan binlerce fotoğraftan, halk oylaması sonucu en yüksek beğeni sayısına ulaşan 50 kare, seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınmıştı. Alarko Carrier Yönetim Kurulu Başkanı Niv Garih, Alarko Taahhüt Grubu İcra Kurulu Başkanı Alper Kaptanoğlu, Alarko Carrier Klima Ar-Ge Proje Müdürü Harun Özkara ve fotoğraflarıyla Instagram’ın öne çıkan isimlerinden Ahmet Erdem’den oluşan jürinin puanlarıyla belirlenen ve dereceye giren 13 fotoğrafın ödülleri sahiplerine verildi.

Alarko Carrier Bayilik Satışları İç Anadolu Bölge Sorumlusu Tamer Kılıçoğlu bizzat Konya’ya gelerek yarışmada ikinci olan Mürsel Çetin’i tebrik ederek, ödülünü teslim etti.

Fotoğraf Sanatçısı Mürsel Çetin ise küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine dikkati çekmek adına düzenlenen yarışmanın amacının ve konusunun anlamlı, anlamlı olduğu kadar anlamak gerektiğini belirterek, toplumsal duyarlılığın ve bilinçlenmenin artmasını diledi.

Bu vesileyle gerek yarışmada oylarıyla kendini destekleyenlere, ödüle layık gören jüri üyelerine ve Alarko Carrier yöneticileri başta olmak üzere bütün çalışanlarına teşekkür etti.

 “YARIŞMAYA GELEN FOTOĞRAFLAR İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN OLUMSUZ ETKİLERİNİ ÇOK NET BİR ŞEKİLDE BELGELİYOR”

Alarko Carrier Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüdai Öztürk, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada, İklim değişikliğine farkındalık yaratmak için bu yarışmayı düzenlediklerini belirterek, şu ifadelere yer vermişti:

“6 yıldır düzenlediğimiz yarışmaya gelen fotoğraflar iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini çok net bir şekilde belgeliyor. Ülkemizin de içinde yer aldığı Akdeniz Havzası küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek bölgeler arasında. İklim krizi günümüzün en önemli sorunu. Biz de Alarko Carrier olarak, doğaya dost, çevreci ürünler geliştirmeye, küresel ısınma potansiyeli (Global Warming Potential –GWP) düşük gazlarla uyumlu cihazlar tasarlamaya odaklandık. İklim değişikliği hakkında bilinçlendirmek ve konuya dikkati çekmek için düzenlediğimiz yarışmaya gösterilen ilgi her yıl artarak devam ediyor.”

Küresel iklim değişikliğini en etkili şekilde gözler önüne seren 13 fotoğraf Alarko Carrier’ın 2020 takviminin sayfalarında yer almaya hak kazandı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat