Başkan Okumuş’tan ‘Değer’ Vurgusu

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası Konya Bölge Bayi Toplantısı’nda konuşan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş,

14.11.2019 09:49, 9 ay önce eklendi.
Başkan Okumuş’tan ‘Değer’ Vurgusu

“Adalet, şeffaflık ve mali disiplin bizler için çok önemli değerlerdir. Bu üç tane değeri birleştirmemiz, ülkemizin kalkınmasında yol haritası olacaktır” ifadelerini kullandı.

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası’nın (PÜİS) girişimleri sonucunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) sözleşmeyle alakalı maddeleri petrolcülerin lehine değişti. PÜİS, bu doğrultuda Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda değerlendirme toplantısı yaptı. PÜİS Konya Şube Başkanı Ahmet Çöğenin konuşmasıyla başlayan toplantı, Genç PÜİS Konya Şube Başkanı Mehmet Özkafa’nın değerlendirmeleriyle devam etti. Daha sonra PÜİS Genel Başkan Yardımcısı Erol Sözen ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, katılımcılara selamlama konuşması yaptı. Son olarak sahneye gelen PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS’in bayilerin sorunlarının çözümü için yaptığı çalışmaları ve bayiler lehine elde edilen kazanımları anlattı.

‘25 SORUNUN 21’İ ÇÖZÜME KAVUŞTU’

PÜİS’in akaryakıt sektörünün çatı kuruluşu ve tek temsilcisi olduğunu dile getiren PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “2017 yılının Kasım ayında sektörümüzde çözüm bekleyen 25 sorunu ve çözüm önerilerini hazırladık. Bunları dosyalayarak tüm bakanlıklarla paylaştık. 2018 yılında bu sayı 20’ye düştü. Bugün 2019 yılı Kasım ayına geldiğimizde ise 25 tane sorunun 21 tanesininçözüme kavuştuğunu görüyoruz. Bu ciddi bir başarıdır. Onun için hakkı sahibine iade etmek lazım. Bize güvenip, bizleri bu makama getiren değerli üyelerimizin, duyduğu güveni boşa çıkarmamak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Tabi ki bu yapılan çalışmalarda hükümetimizin atadığı kamudaki enerji piyasaları düzenleme kurulu üyelerinin emeği vardır. Diğer kamu kuruluşlarında ve bakanlıklarda bizlere destek verenherkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ADALET, ŞEFFAFLIK VE MALİ DİSİPLİN VURGUSU

3 tane temel değeri olduğuna dikkat çeken Başkan İmran Okumuş, “Adalet, şeffaflık ve mali disiplin bizler için çok önemlidir. Bu üç tane değerin, ülkemizin kalkınmasında yol haritası olduğunu ve bunları uygularsak artık ülkemizin önünde hiçbir dünya ülkesinin de duramayacağını biliyoruz. Ancak bu üç değeri birleştirmemiz gerekir. Bunların bazıları oluştu fakat maalesef oluşmayanlar da bulunmaktadır. Yakıtı rafineli fiyatının altında, devletin mal ettiğinin de altında satabilenlere müsaade edenler vardır. Son gelinen noktada çok şükür, özellikle 2019 yılının ikinci yarısından sonra maliyeyle yapılan ortak çalışmada bu konuda önlemler alınmıştır. Kamunun yaptığı bu güzel güncellemelerle, bu muzdarip olduğumuz durumlar ortadan kalkacaktır. Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı nasıl bitirilmişse, şimdi yeni uygulamalarda bertaraf ürünler, geri dönüşümden kazanılan, karıştırılan ham maddelerle motorine dönüştürülen ürünlerin biteceğine de inanıyoruz. Esas önemli olanın başta belirttiğimiz üç değeri oluşturmaktan geçtiğini de belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat