TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim

Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti Araştırma Komisyonu Aksaray’a geldi

14.11.2019 09:45, 9 ay önce eklendi.
TBMM Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim

Türkiye Büyük Millet Meclisi; Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü için Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışma ziyareti kapsamında Aksaray’a geldi.

Komisyon Başkanı Antalya Milletvekili Kemal Çelik beraberinde Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve komisyon üyelerinden oluşan heyet ilk önce Aksaray Valisi Ali Mantı’yı ziyaret etti.

Valilikte gerçekleşen ziyarette komisyon üyeleri 7 Kasım 2019 tarihinde Aksaray Merkez Mehmetçik İlkokulu’nda 5 yıldır eğitim gören otizmli çocukların aileleri ile öğrenci velileri arasında yaşanan olayla ilgili bilgi aldı.

Komisyon üyelerinin ziyareti ve yapılan görüşmelere Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’de katılarak komisyonun konu ile ilgili detaylı bir araştırma yapacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat