21. yüzyılın seyahatnamesi Şekibe Aksoy’da yazıldı

Karatay Şekibe Aksoy İlkokulu Sınıf Öğretmenlerinden MevlütTaban’ın hazırladığı

11.11.2019 09:11, 9 ay önce eklendi.
21. yüzyılın seyahatnamesi Şekibe Aksoy’da yazıldı

‘81 İl Bir Hikaye’ adlı proje 21. Yüzyılın seyahatnamesi tarzında bir öykü kitabı ortaya çıkardı.

81 ilden 100 öğretmen ve iki bini aşkın öğrencinin aktif rol aldığı proje bir buçuk yılda tamamlandı. Öğrencilere hiç görmediği yerleri anlatmak, tanıtmak ve sevdirmek amacı taşıyan çalışmada derlenen bilgiler Öykü adlı küçük bir kızın lisanıyla kâğıda döküldü. HikayedeKonya’dan yola çıkarak 81 şehri gezen Öyküher ilin tarihi, kültürel özelliklerini, gezilecek yerlerini ve yemeklerini tanıtıyor. Adeta 21. Yüzyıl Türkiye’sini anlatan mini seyahatname tarzında bir kitap olan 81 İl Bir Hikaye adlı kitabın hikayelerini öğrenciler yazdı, öğretmen Şahver Doğar’da Trabzon’da resimlerini çizdi.

Ülke genelindeki bütün ortak çalışma ekibine dağıtılan 81 İl Bir Hikaye adlı kitap büyük ilgi gördü. Şekibe Aksoy İlkokulu Müdürü Faruk Acar, Müdür Yardımcısı Aydın Soylu ve proje sorumlusu sınıf öğretmeni Mevlüt Taban İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ve Karatay Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç’ı ziyaret ederek kitabı takdim etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat