Konya Enduro Fest 2019 Yarışları'na ev sahipliği yaptı

Konya Enduro Fest 2019 Yarışları'na ev sahipliği yaptı

21.10.2019 11:47, 8 ay önce eklendi.
Konya Enduro Fest 2019 Yarışları'na ev sahipliği yaptı

Türkiye'nin en büyük enduro parkurunda, Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi ile Konya Enduro ve Motor Sporları Kulübü'nün işbirliğinde düzenlenen "Konya Enduro Fest" nefes kesti.

Bu tarz organizasyonların Konya’nın tanıtımına çok önemli katkılar yapacağına kaydeden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Konya'da çok farklı ve güzel bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Bir sene önce bizden bu alan talep edildiğinde böyle bir durumun çıkacağını açıkçası bilmiyorduk. 'Sadece motor sporuna gönül vermiş kardeşlerimiz burada gönüllerince motora bineceklerdir' diyorduk. Ama ortaya çıkan durum hakikaten muazzam görüntü veriyor. 40 bin metrekarelik bir alan ve 3 kilometrelik parkurla Türkiye’nin en büyük enduro parkurundayız ve katılım noktasında da en yüksek katılımı sağlamış durumdayız. 120 sporcumuz yarışmak için Konyamıza geldi ve ben hepsine hoş geldiniz diyorum. Yarışma vesilesiyle misafirlerimize Konya’da Hazreti Mevlana başta olmak üzere, Sille’yi, Kelebek Bahçesini özellikle gezmelerini istiyorum. Bu organizasyonu bundan sonraki süreçte de daha kapsamlı bir şekilde yapmak için biz de elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen başta valimiz olmak üzere, Konya Büyükşehir Belediyemiz, Karayolları,Orman Müdürlüğü, Selçuklu Belediyesi, Devlet Su İşleri Müdürlüğü gibi kurumlarımızla burası iki buçuk ay gibi kısa bir sürede hazır hale getirildi. Ben tekrar yarışmaya katılıp dereceye giren bütün sporcularımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: KonyaSilleev

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat