Karabağ GB geleceğin Yıldızlarını arıyor

Konya Amatör Küme Kulüplerinden Karabağ Gençlerbirliği geleceğin yıldızlarını bulmak için okullarda

16.10.2019 23:15, 5 ay önce eklendi.
Karabağ GB geleceğin Yıldızlarını arıyor

seçmelere yapıyor. 2005-2010 arası doğumlu yetenekli öğrencilerin futbola kazandırılması için düzenlenen ilk seçme Kurtuluş Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

DOKTOR SAHALARA DÖNDÜ

Karabağ Gençlerbirliği’nin emektar kalecisi Hayrettin Temur sahalara veda ettikten sonra iş hayatıyla ilgilenmiş, futboldan uzak kalmıştı. Başkan AdemBestil’in teklifiyle, yıllarca formasını giydiği Kırmızı Beyazı Kulüpte Teknik Sorumluluğu üstlenen ‘Doktor’ lakaplı Hayrettin Temur işe, kulübün geçmişinde olduğu gibi altyapı seçmeleriyle başladı. Nihat Gün Tesislerindeki Odayı yenileyen Temur, “Çocuklar okul ve dershane koşturmacası arasında sahalara gelip futbol oynama imkanlarını zorlamıyor. Aileleri de çocuklarının bilhassa sporda özel yeteneklerini okullarını ihmal edeceği kaygısıyla ötelemek durumunda kalabiliyor. Biz öncelikle okullara giderek buralrdaki yetenekli çocukları kulübümüze kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

SIRA SOKAK YILDIZLARINA DA GELECEK

Futbolun halkın her kesimine hitap eden bir oyun olduğuna işaret eden Temur “Mahalle aralarında arkadaşlarıyla futbol oynayan ama parlatıldığında futbol yıldızı olabilecek yetenekler vardır. Kulübümüzün geçmişte mahalle turnuvalarından seçtiği birçok oyuncu Türk futbolunun yıldız ismi oldu. Biz de bir sonraki aşamada, eskiden antrenörlerimizin yaptığı gibi mahalle aralarında keşfedilmeyi bekleyen yeteneklerin peşine düşeceğiz” dedi.

KUTRUTULUŞ’TA SEÇME COŞKUSU

Kurtuluş Ortaokulunda yapılan seçme ile ilgili bilgi veren Temur, “Öğrencilerin seçmeye katılımdaki coşkusu, arzusu görmeye değerdi. Kendini ispat etmek isteyen çocukları gördükçe, futbolun geleceğinden umutlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat