Karabacak’a, Konya Genç Esnaf ve Sanatkârlar Kulübünden ziyaret

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği(KONESOB) himayesinde Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından

11.10.2019 09:06, 5 ay önce eklendi.
Karabacak’a, Konya Genç Esnaf ve Sanatkârlar Kulübünden ziyaret

kurulan ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan, “Konya Genç Esnaf ve Sanatkârlar Kulübü” öğrenci ve öğretmenleri KONEBOS Başkanı Muharrem Karabacak’ı makamında ziyaret etti.

 Ziyarette; Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Vahit Gedik, “ Bizim öğrencilerimiz kendilerini küçük yaştan itibaren iş hayatının içinde buluyorlar. Aynı zamanda da örgün eğitimlerine devam ediyorlar. Öğrencilerimiz 10 yıl sonra Konya sanayisini yönetecekler. Bizler şimdiden bu kulüp aracığıyla Konya sanayisinin dile getirmek, Ahilik Kültürünün merkezi olan bu büyük şehre Ahi Evran’ın hayat felsefesini aşılamak ve öğrencilerimizi bu kültürle yoğurmaktır” dedi.

Ahi Evran’ın nasihatlerini anlayanesnafımızın yüzü gülecektir

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak Ahi Evran’ın nasihatlerini anlayıp iş hayatına uyguladığımız zaman esnaf ve sanatkârın yüzünün güleceğine dikkat çekerek, “ Ahi Evran’ın nasihatlerini anlayabildiğimiz ve iş hayatına uygulayabildiğimiz zaman, Konya’da faaliyet gösteren 50 bin esnafımızın yüzü gülecektir.Konya, çırak öğrenci sayısından Türkiye’de birinci sıradadır. Ben şunu biliyorum ki, her şey temelden başlar. İşte bu kulüp aracılığıyla genç beyinler ile tecrübe birleşecek ve bu Konya’mıza bir katma değer katacaktır. Kurulan bu kulübü çok önemsiyorum. Ve yapacakları faaliyetleri sonuna kadar destekliyorum. Her zaman yanlarında olacağım. Bu vesileyle öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve merkezimizin müdürüne çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kulüpteki öğrenciler Ahi Evran’ın hayat felsefesini küçük yaşta öğreniyorlar

Kulübün Sorumlu Öğretmeni Mustafa Başoğlu, “Eğitim Merkezimizde her sınıftan ve her meslekten olmak üzere 40 öğrenci seçtik. Kulüpten sorumlu 4 öğretmen ve öğrencilerimizle faaliyet planımızı belirledik. Ahi Evran’ın hayat felsefesini öğrencilerimize küçük yaşlardan itibaren aşılayarak, Konya’mızın önümüzdeki yıllarını daha verimli bir hale getirmek istiyoruz.  Bu kurulan kulüp Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu kulüp aracılığıyla Genç Ahilerle Pir olan Ahileri buluşturmak, ustaların tecrübelerini öğrencilerimize aktarmak, Konya’mızı ahilik kültürünün başkenti yapmak, öğrencilerimizi sosyalleştirmek ve öğrenciler arasında teşkilatlanmayı sağlamaktır” diye konuştu.

Öğrenciler KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak’a, Ahi Evran’ın usta adaylarına nasihatlerini içeren bir tablo hediye ettiler. Hatıra fotoğrafı çekiminden sonra heyet KONEBOS’tan ayrıldı.

 

Anahtar Kelimeler: konyaokul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat