Güneşspor yeniden faliyette

22 yıl sonra yeniden hayata geçirilen Çumra Güneşspor’un kulüp binası törenle hizmete açıldı.

02.09.2019 16:06, 12 ay önce eklendi.
Güneşspor yeniden faliyette

Açılışa Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz,  Çumra İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Halil İşler, Türkiye Futbol Adamları Derneği Konya Şube Başkanı İsmet Karababa, Çumra Güneşspor yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1985 yılında kurulduktan sonra, 1997 yılında Çumra Belediyesi tarafından belediye himayesine alınarak adı Çatalhüyük Çumra Belediyespor olmuştu.

22 yıl sonra Güneşspor’da forma giymiş ve yöneticilik yapmış isimler bir araya gelerek Çumra Güneşspor’u yeniden hayata geçirdi.

12.12.2018 tarihinden itibaren adı yeniden tescillenen Güneşspor bu yıl 2. Amatör kümede mücadele edecek.

Başkan Abdurrahman Öz, Başkan yardımcısı Mustafa Turan ve Mevlüt Barut önderliğinde Çumralı gençlere hizmet etmeyi amaçlayan kulübün hedefi büyük.

BELEDİYEDEN KULÜBE OTOBÜS

Çumra Güneşspor kulüp binasının açılışında Konuşan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Belediye olarak gençleri spora özendirmek olduğunu belirterek; “Çumralı gençlerimizin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek. Spor yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda Çumraya bir kulüp kazandıran Güneşspor yöneticilerine teşekkür ediyorum. Onlara destek olmakta bizim en büyük görevimiz. Bu nedenle onların ulaşımını kolaylaştıra bilmek için kendilerine otobüs tahsis ettik” diye konuştu.

AMACIMIZ GENÇLİĞE HİZMET

Çumra Güneşspor Başkanı Abdurrahman Öz gençliği kötü alışkanlıklardan korumanın tek yolu eğitim ve spordur diyerek; “Tek hedefimiz var Çumralı gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onları ahlaklı dürüst bireyler olarak yetişmelerini sağlamak. Kurduğumuz takımla birlikte öğrencilerimize özel derste vereceğiz” dedi.

KULÜP BİNASINA DERSLİK

Başkan Öz; “Açılışı yapılan kulüp binasının 2. katında yaptırılan 50 kişilik derslikte öğrencilerimize gönüllü öğretmenler sayesinde özel dersler vererek derslerinden geri kalmamalarını amaçlıyoruz. Gençlerimize Bütün dersler verilecek. Amacımız dürüst ahlaklı futbolcular yetiştirmek. İnşallah başarılı oluruz” diye konuştu.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Takımın en büyük problemlerinden biri olan ulaşım sorununu Belediye Başkanı Halit Oflaz’ın çözdüğünü belirten Abdurrahman Öz sözlerini şöyle sürdürdü; “Katıldığımız bütün liglerde zirveye oynamak istiyoruz. Bunun içinde iddialı bir ekip kurduk. Özellikle A takımda şampiyonluklar yaşamak istiyoruz. Kulübümüze desteklerini esirgemeyen ve kulübün en büyük problemi ulaşımı Kulübe verdiği otobüs vererek çözen Başta Belediye Başkanımız Halit Oflaz olmak üzere herkese katkılarından dolayı teşekkür ederim. ”

TAKIMDA FAİR PLAY RUHU

Çumra Güneşspor Teknik direktörü Mümin Duru Liglere A takım başta olmak üzere U11, U12, U13, U14 kategorilerinde liglere katılacaklarını belirterek; “Biz kulüp olarak amacımız Fair Play ruhuyla maçlara çıkmak. Bütün takımlarımızda futbolcularımıza Fair Play ruhunu aşılamak. Kurduğumuz A takımımızla katılacağımız bütün liglerde hedefimiz şampiyonluk” şeklinde konuştu.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat