Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi

kapsamında düzenlediği öğretmen eğitiminin açılış programı, 02 Eylül 2019 tarihinde Bir Hotel de gerçekleşti.

02.09.2019 12:07, 5 ay önce eklendi.
Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisi ile sözlerine başladı. Bakanlığımız tarafından uygulanan bu projede pilot olarak seçilen 6 ilden birisinin Konya olduğunun altını çizerek bu ayrıcalığın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi. Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesinin çeşitli sebeplerle eğitim almada engeli olan çocuklarımız için çok önemli bir çalışma olduğunu ifade ederek bütün amacımızın, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları olduğunu söyledi.

 

UNICEF Türkiye Kapsayıcı Eğitim Koordinatörü Mehmet Buldu da yaptığı konuşmada bu projenin Mayıs 2017 tarihinde başladığını ifade ederek temel hedeflerinin 3-7 yaş arası tüm çocukların kapsayıcı eğitim sayesinde ilkokula hazırlanmaları olduğunu söyledi. Projenin temel hedefleri üzerinde de duran Buldu, işleyişe dair de bilgi verdi.

 

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük ve UNICEF Türkiye Kapsayıcı Eğitim Koordinatörü Mehmet Buldu’nun yanı sıra il milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Anahtar Kelimeler: EğtğimÇocukKonyakonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat