Taraşçı mahallesi yayla şenliği yapıldı

Seydişehir Taraşçı Mahallesi'nde üçüncüsü düzenlenen Akdağ yayla şenliği, yöre halkını bir araya getirdi.

01.09.2019 17:40, 12 ay önce eklendi.
Taraşçı mahallesi yayla şenliği yapıldı

Taraşçı Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği Akdağ Yayla Şenliğine, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Seydişehir Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar, CHP İl Başkanı Barış Bektaş, CHP İlçe Başkanı Orhan Özel, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay, çok sayıda davetli katıldı

Taraşçı Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahahddin Karal,  yaptığı açış konuşmasında, geleneklere ve geçmişe sahip çıkarak, bunları gelecek nesillere aktarmanın önemli olduğuna söyleyerek, “Bu tür etkinlikler birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyor. Diğer taraftan elde edilen gelirlerle üniversitede okuyan öğrencilerimize burs veriyoruz. Şenliğimize katılanlara, sponsor olanları ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Anadolu’yu, Anadolu Yapan Bin Yıllık Beraberlik Coşkusudur

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener şenlik alanında yaptığı konuşmasında Anadolu’yu Anadolu yapan, bin yıllık bu beraberlik coşkusudur diyerek, “Yılda bir kez de olsa ulusça sevinçlerimizi, üzüntülerimizi paylaşmamız bu tür organizasyonlarla olmuştur. Anadolu’da bin yıldır sevgi muhabbeti, insana verilen değer, komşuya saygı, sevgiyi ve acıyı paylaşmak bu topraklarda yer almıştır.  Bu beraberlik coşkusu bize bu toprakları vatan yapmıştır. Binlerce yıllık bu kültürle her yıl bu şenlikler Anadolu’nun her köşesinde gerçekleştirilmektedir. Birlik ve beraberlik ruhunun taşınması buradan geçmektedir. Sevgi ve kardeşliğimizden hiçbir zaman ayrılmayalım’’diye konuştu.

 

 Seydişehir Sancak Mehter Takımının gösterisi, Kars ozanlarından Âşık Gökay Gürkani, Ozan Aysel Güler, Âşık Diyarbakırlı Remzani, Ozan Şair Yusuf Özcan, İlhan Karabulut, Ahmet Çelik türkülerinden sonra yöresel halk müziği dinletiler söylendi. şenliğe katılanlara etli pilav ikram edildi.

Dernek yönetim kurulu üyesi Mustafa Bağcı, sponsor ve katılımcılara teşekkür etti.

 

Anahtar Kelimeler: Taraşçı mahallesiyayla

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat