30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu

Konya’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından resepsiyon verildi.

30.08.2019 23:57, 5 ay önce eklendi.
30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu

resepsiyonda konuşan Vali Toprak, "1071’de Sultan Alparslan bildiğiniz gibi o Anadolu’yu bize yurt edinmişti. 30 Ağustos 1922 tarihinde de bu yurdun, bu Anadolu’nun ebediyen bizim olacağını tescillemiş ve dünyaya ilan etmiş olduk. İşte 30 Ağustos bu kadar önemli bir tarihtir. İman gücünün, vatan sevgisinin, bayrak sevgisinin; sayılara, teknolojilere, devletlerin bir araya gelip bu çökertme harekatına üstün geldiğinin bir tescilidir. Çünkü bizim milletimiz, Türk milletimiz her zaman adalet dağıtmıştır. Her zaman mazlumun yanında olmuştur. Haksızlıklara boyun eğmemiştir. Esaret diye bir şeyi kabul etmemiştir. İşte bunu herkesten iyi bilen Gazi Mustafa Kemal, bütün dinamikleri harekete geçirerek o yokluk içerisinde, askere verilecek ekmeğin bile hesabının yapıldığı ortamda bu mücadeleyi çok şükür başarıyla 30 Ağustos tarihinde sonuçlandırmıştır" dedi.

Programa; Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Garnizon ve 3. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya protokolü, askeri erkan, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Anahtar Kelimeler: 30 AğustosBayram

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat