Sağlık Sen’den tepki

Geçtiğimiz Cumartesi günü 112 personeline sözlü ve fiziki tacizde bulunduğu iddia edilen polis memuruna Konya Sağlık SEN ‘den tepki geldi

06.08.2019 22:58, 12 ay önce eklendi.
Sağlık Sen’den tepki

Konya Sağlık Sen Şube Başkanı  Zeynel Abidin UYSAL sendika binasında bir basın toplantısı düzenleyerek olayın takipçisi olacaklarını söyledi Uysal ‘ Yine bir sağlıkta şiddet olayı ile karşı karşıyayız. Fakat ne hazindir ki bu sefer şiddet; toplumun huzurunu sağlamak onların can güvenliğini sağlamak amacıyla yemin etmiş görev yapan bir güvenlik görevlisi polis aracılığıyla oluyor. Özellikle hastane ve 112 de omuz omuza beraber çalışıp birbirine yardımcı olması gerekirken böyle bir olayın yaşanması üzüntü vericidir. Her an vatandaşın tepkisiyle karşılaşan bu iki meslek grubunun kendi içlerinde böyle bir olay da karşı karşıya değil yan yana,  omuz omuza olması gerekirdi. Bu olay asla bütün emniyet teşkilatına yansıtılmamalıdır.  Fakat bu türlü olayların da yaşanmaması için gerekli önlemlerinde alınması gerekmektedir.

Cumartesi akşam saatlerinde 5170 Kodlu Meram 7 Nolu Acil Sağlık hizmetleri istasyonu bir darp vakası ile ilgili komuta merkezi tarafından aranmış olay yerine acil çıkış yapmaları istenmiş, olay yerine emniyet ekiplerinin de sevk edildiği belirtilmiştir.

Olay yerine intikal eden sağlık çalışanlarımız yaralılara müdahale etmiş hastane götürmek istediklerini darp edilen vatandaşlara anlatmışlardır. Israrla götürmek istemelerine rağmen vatandaş gitmek istememiştir. Sağlık çalışanı arkadaşlarımız prosedürlerini tamamlamak amacıyla hastane gitmek istemeyenlerin istekleri doğrultusunda form doldurarak imzalatmak istemişlerdir. Bu sırada görevli polis memuru Ş.E. arkadaşlarımıza müdahale ederek argo ve sinkaflı sözlerle yaralıları hastaneye götürmeyecekseniz buraya neden geldiniz diye sürekli taciz etmiştir. Olayın devamında ise tehdit ve ambulansın camını yumruklamaya varan bir sorun vardır.

Bu oalaya maruz kalan arkadaşımız amirlerinin direktifleri ile Fatih Polis Karakoluna giderek şikâyette bulunmuş ve ifade vermiştir. Bu olayın sonuna kadar hukuki ve idari olarak peşini bırakmayacağımızı bildiririz.

Olayda sakinliğini koruyan, olayın büyümemesini sağlayan 112 çalışanı arkadaşlara teşekkür ediyoruz ve bu olayda onların yanında olduğumuzu ve sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna  saygıyla duyururuz.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat