TURÇEV-DER’den Rektör Cem Zorlu’ya ziyaret

Turgut ve Çevre Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Eğitim Kültür Derneği

04.08.2019 13:28, 12 ay önce eklendi.
TURÇEV-DER’den   Rektör Cem Zorlu’ya ziyaret

(TURÇEV-DER) Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’yu ziyaret etti

TURÇEV-DER Başkanı Erol Yayla ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte NEÜ Rektörü Cem Zorlu’yu ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

Ziyarette Dernek Başkanı Erol Yayla, Konya’daki Turgutoğulları eserleri hakkında Rektör Zorlu’ya bilgi vererek, “Turgutoğulları Anadolu’ya 1150 yıllarında gelmişler, ilkin Ilgın havalisine yerleştirilmiş, Seydişehir, Beyşehir, Akşehir, Yunak, Sarayönü o coğrafyada iskan edilmiş ve bu bölgede eserleri olan Anadolu Selçuklularıyla çok barışık yaşamışlar” diye konuştu.

Dernek olarak Yunak’ta 13 tane köyleri olduğunu belirten Başkan Yayla, “Dernek olarak üyelerimizin ve hayırseverlerin sayesinde köylerimize bir çok şey yapmaya çalışıyoruz. Her sene köylerimizden bir okulun çocuklarını giydiriyoruz, Ramazan’da ramazan paketleri dağıtıyoruz, fakir-fukaraya maddi yardım yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Dernek olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi, Afyonkocatepe Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesiyle birlikte uluslar arası 3 gün sempozyum düzenlendiğini belirten Başkan Yayla, “Düzenlenen sempozyum neticesinde harika bir kitap ortaya çıktı. İşte bu şanlı tarihimizi canlandırmak ve yaşatmak için kitabımızı tek tek köylerimizi gezerek dağıtmak ve özellikle gençlerimize anlatmak istiyoruz. Bu konuda da sizlerden destek bekliyoruz” dedi. 

TURCEVDER’i ve yönetimini tebrik ettiğini söyleyen Rektör Cem Zorlu ise, “Dernek olarak sizleri kutluyorum. Tarihinize sahip çıkıyor ve çok güzel bir şekilde tanıtıyor aktarıyorsunuz. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat