Çeltik’de 15 Temmuz etkinlikleri dolu dolu Kutlandı

Konya’nın Çeltik ilçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Programına çeltik halkından yoğun katılım oldu.

16.07.2019 12:42, 7 ay önce eklendi.
Çeltik’de  15 Temmuz etkinlikleri  dolu dolu Kutlandı

Program  Çeltik kaymakamı  Osman Sak , Çeltik Belediye Başkanı Ali Meşe  ve ilçe  müftüsü  Mehmet Ardıç  beraberindekilerle  şehitliği ziyaretiyle   başladı .

100. Yıl İlköğretim okulu öğrencilerinin hazırlamışolduğu 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Resim ve El Sanatları Sergisinin açılışını 

İlçe  Kaymakamı Osman Sak  İlçe Belediye Başkanı Ali Meşe ve ilçe protokolü yaparak , resim sergisini gezdiler.

  Program Akşam namazından sonra  ilçedeki  15 Temmuz demokrasi ve şehitler meydanında  saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından  ilçe kaymakamı  açılış konuşmasını Yaptı .

 Açılış konuşmasında  Kaymakam Sak :’’Tarihi Şanla Şerefle Dolu   ülkemizin  güzel insanları Aziz Şehitlerimizin ve Gazilerimizin elleri öpülesi aileleri hoş geldiniz. Hepinizi sevgi, saygı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Düzenlenen  program için toplandık.  Ülkemiz tarihinin en acımasız hain, alçak fetö darbe girişimi 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanmıştır. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti, liderliği Hükümetimizin dik duruşu milletimizin cesareti ve kahramanlığıyla yeni ve güçlü bir Türkiye sabahına uyanabildik. Dünyanın en güzel milletine sahibiz. Bugün de millet sayesinde Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır ve sonsuza dek öyle kalacaktır. Dünyada hiçbir millet yoktur ki, vatanın her karış toprağını şehitlerine yatak, al kanını da gönderine bayrak yapsın. Bu yüce Türk milletinin onurudur, gururudur. Bu vesile ile başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, afiyet diliyorum, şehitlerimizin değerli ailelerine bir kez daha sabırlar diliyorum. ‘’ dedi.

 Konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen İlçe belediye Başkanı Ali Meşe Konuşmasında;

” Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

15 Temmuz bize şunu gösterdi, bu millet vatan söz konusu olduğunda aynı safta buluşan necip bir millettir, bu millet cesur bir millettir, bu millet kahraman bir millettir.

Rabbim inşallah milletimize ve devletimize  böyle bir kara gün yaşamayı  nasip etmesin.

15 Temmuz gecesi kanlarıyla destan yazan Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor ve Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin”. Dedi

Program slayt gösterileri ve öğrencilerin hazırlamış olduğu  şiirler ile devam etti.

Anahtar Kelimeler: Çeltik15temmuzkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat