Konya Minibüscüler Odası’ndan minibüs zammı açıklaması

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) ve Konya Minibüscüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Muharrem Karabacak,

04.07.2019 11:47, 4 ay önce eklendi.
Konya Minibüscüler Odası’ndan minibüs zammı açıklaması

03.07.2019 tarih ve 2019/3 sayılı UKOME kararıyla Konya’da minibüs ücretlerine yüzde 10’luk bir artış yapıldığını, zamlı tarifenin 05 Temmuz 2019 Cuma günü uygulamaya başlanacağını bildirdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan KONESOB ve Konya Minibüscüler ve Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Muharrem Karabacak, ulaşım zammıyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“En son 09.08.2017 tarihinde almış olduğumuz şehir içi Minibüs zammından sonra yaklaşık 23 ay (ikiyıl) gibi bir süre geçmiş olup, bu süre zarfında işletme maliyetlerimiz olan yedek parça, yazlık-kışlık lastik, sanayi bakım onarım, Bağkur Primleri, SGK Primleri, MTV vergileri, Zorunlu Trafik Sigorta primleri, 3 yıllık ÜFE, TÜFE oranlarına gelen artışlardan dolayı minibüsle ulaşım ücretlerine düzenleme yapılma gereği doğmuştur. Daha önce 2.25 TL, 2,50 TL, 2.60 TL olan dolmuş ücretlerimiz, 2.50 TL, 2.75 TL, 3.00 TL olarak yeniden belirlenmiş olup 05 Temmuz 2019 Cuma günü uygulamaya başlanacaktır. Yolcularımızın ve vatandaşlarımızın düzenleme kararını anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyor, saygılar sunuyorum.”

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu