Ereğli’de hububat ekili arazide yangın

Ereğli ilçesinde hububat ekili tarlada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla kontrol alınarak söndürüldü.

28.06.2019 22:29, 6 ay önce eklendi.
Ereğli’de hububat ekili arazide yangın

Ereğli’ye bağlı Beyköyü ve Gökçeyazı Mahallesi bölgesinde yaklaşık 10 bin dekar hububat ekili alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede tüm araziye yayıldı. Köylülerin ihbarı üzerine bölgeye Konya Büyükşehir Belediyesi Ereğli İtfaiye Müdürlüğüne bağlı çok sayıda itfaiye aracı ve iş makineleri sevk edildi. Ekipler yangına müdahale ederken, köylüler de traktörün arkasına bağladıkları pulluklar ile söndürme çalışmalarına yardım etti. Yangın 2 saatlik çalışma sonunda söndürüldü. Yangında, köylülerden 12 vatandaşın hububat ekili alanınında zarar oluştu.

Yangının çıktığı tarlalara yakın bölgede çalışanlar, yangının çıktığını gördüklerini belirterek, “Tarlada çalışmayı bırakıp yangını söndürmeye geldik. Biz de ne olduğunu anlamadık. Bir anda rüzgarın esintisiyle parladı ve geniş bir alana yayıldı. Bazı vatandaşlar traktörleri ile yangına müdahale etti” dedi. İtfaiye ve Jandarma yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Anahtar Kelimeler: HububatTarlaKonyaEreğli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat