Bisikletle Dünya Turuna Çıktılar

İngiltere’de üç yıl önce tanışan bisiklet tutkunu iki arkadaş, çıktığı tur kapsamında geldiği Türkiye’de Konya’nın bir ilçesinde mola verdi.

25.06.2019 13:33, 6 ay önce eklendi.
Bisikletle Dünya Turuna Çıktılar

İngiliz vatandaşı 33 yaşındaki Ed Levy ile kız arkadaşı 30 yaşındaki Emily Coward, Avrupa ülkelerinde bisikletleriyle pedal çevirerek kilometrelerce yol katettikten sonra Türkiye’ye geldi. Türkiye’de Ege illerini gezdikten sonra Beyşehir’e gelen ikili, Beyşehir ilçe merkezindeki Beyşehir Bisiklet Topluluğu Bisiklet Evinde bir gece misafir olduktan sonra ilçeden ayrılarak turuna devam etti. Kız arkadaşı Emily ile birlikte Londra’dan pedal çevirerek başlattıkları bisiklet turunu Yeni Zelanda’da noktalamak istediklerini söyleyen Ed Levy, bu çerçevede 20 bin kilometrelik bir tur hedeflediklerini belirterek, “Avrupa’dan Kuşadası’na kadar geldik. Sonrasında Pamukkale’yi görüp Beyşehir ve civarındaki göllere geldik. Buradan ise Kapadokya’ya gideceğiz. Sonrasında Samsun’a, oradan da Ermenistan ve Azerbaycan’a, ardından da Singapur ve Yeni Zelanda’ya gideceğiz” dedi.

Levy, tur esnasında zaman zaman zorlandıkları yerler olduğunu, özellikle tepelik alanlar ve dağları aşmak durumunda kalabildiklerini kaydederek, “Bisikletimiz yükleriyle birlikte bayağı bir ağır ama yokuş aşağı kesimlerde hızlı bir şekilde iniş gerçekleştirip yolumuza devam edebiliyoruz. 20 bin kilometrelik bir yol oldukça uzun bir yol. O yüzden bu uzun yolu küçük parçalara ayırmak zorunda kalıyoruz. Her gün ortalama 50 ila 70 kilometre yol alıyoruz. Bu belki, bazen yol ve eğim durumuna göre 100 kilometre de olabiliyor. Bu geziyi neden yapıyoruz? Çünkü bu tur bize macera ve özgürlük hissi veriyor. Yol üzerinde karşılaştığınız harika insanlarla tanışıyorsunuz. Ayrıca, dünyanın her yerinde yemek içmek istiyorum. Bu tur buna imkan sağlıyor. Türkiye hakkında bir şey söylemek gerekirse, bence çok güzel bir ülkeniz var. Bölgedeki göller gerçekten büyüleyici. Dolayısıyla daha çok bisikletçinin Türkiye’ye ve bu bölgeye gelmesini teşvik etmeniz iyi olacaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: BisikletledÜNYATÜR

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat