Konya’nın 28 İlçesinde Yaz Spor Okulu Açılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki çocukların yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmesi

23.06.2019 21:43, 1 yıl önce eklendi.
Konya’nın 28 İlçesinde Yaz Spor Okulu Açılıyor

amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte 28 ilçede yaz spor okulları açıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 28 ilçede 7-14 yaş arası öğrencilere yönelik 12 branşta yaz spor okulları açıyor. Çocukların sağlıklı ve tam donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayacak yaz spor okulları bünyesinde futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, cimnastik, bocce, badminton, hentbol, taekwando, judo, karate ve güreş branşlarında temel eğitimler verilecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geleceğimizin güvencesi olan çocukların ülkemiz için çok değerli olduğunu belirterek, “Sağlıklı yaşamın anahtarı olan spora evlatlarımızı teşvik etmek ve Konya’nın gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek için spor okullarıyla çocuklarımızın desteklenmesini çok önemsiyoruz. 2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla uzun bir eğitim maratonunu geride bırakan çocukların tatillerini spor yaparak değerlendirmesi; bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlarken, okul yaşantılarında da başarılarına artı değer katacaktır. Uzman eğitmenlerimizin gözetiminde 12 branşta eğitim alacak yavrularımız, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edinerek sosyal gelişim de sağlayacaktır” dedi.

Anahtar Kelimeler: 28ilçesporokul

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar


Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat