Balıkçıların yaşadığı sorun yüzer iskele ile giderildi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Gölü’nde tatlı su ürünleri avcılığı yaparak geçimini sağlayan

20.06.2019 17:24, 4 ay önce eklendi.
Balıkçıların yaşadığı sorun yüzer iskele ile giderildi

balıkçılar, uzun zamandan beridir beklentileri olan yüzer iskelelerine Beyşehir Belediyesi sayesinde kavuştu.

Beyşehir Belediyesi kademelerinde üretilen iki yüzer iskele, yapımı tamamlandıktan sonra balıkçıların göl kıyısındaki limanlarına indirildi. Beyşehir’de jandarma burnu olarak bilinen kesimde ve İçerişehir Mahallesi'ndeki Soğla bölgesinde avcıların liman olarak kullandığı kesimlerde kıyıya yerleştirilen yüzer iskeleler bundan böyle balıkçılara hizmet vermeye başlayacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Beyşehirli balıkçılardan gelen bu yöndeki talepler üzerine kurum olarak harekete geçerek çalışma başlattıklarını belirterek, iki yüzer iskelenin kademede görev yapan personel tarafından imal edilerek göl kıyısındaki limanlarına indirildiğini belirtti. Bayındır, yeni av sezonundan itibaren balıkçılara hizmet verecek olan iskelelerin balıkçı camiasına hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Balıkçı hemşehrilerimize yeni av sezonunun bereketli ve bol kazançlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: BalıkKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu