Akçeşme İÖO’ dan, yılsonu sergisi ve yaz şenliği

Akçeşme İlköğretim Okulu tarafından yürütülen ve KOPSOGEP tarafından desteklenen

16.06.2019 12:22, 5 ay önce eklendi.
Akçeşme İÖO’ dan, yılsonu sergisi ve yaz şenliği

"Karatay Sosyal Gelişim Projesi"nin yılsonu sergisi ve yaz şenliği etkinliği çok sayıda velinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Eğitim-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Nazif Karlıer, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Akçeşme İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Doğan, "Bu projenin çıkış noktası dezavantajlı nüfusun ilçemizde yoğun bir şekilde yaşıyor olmasıydı. Buna ek olarak tarihi misyonu gereği Türkiye'nin Suriye'de yaşanan insanlık dışı muamelelere kayıtsız kalmayıp, Suriyeli sığınmacılara koruma sağlamasıyla ülkemizin birçok ilinde olduğu gibi Konya'da bu gelen göç dalgasıyla dezavantajlı nüfus oranında önemli bir artış yaşadı. Artış bizleri hem mevcut yaşam koşullarının düzeltilmesi hem de uyum sürecinin olumlu yönlendirilmesi konusunda çalışmalara yapmaya zorluyor" dedi.

Karatay'da bulunan dezavantajlı bireylerin yoğunlukta bulunduğu mahallelerde eğitim öğretim hizmeti sunan Akçeşme İlkokulu olarak görev üstlendiklerini söyleyen Doğan, "10 aylık çalışma sonucu projemiz kapsamında etkinliğimizin eğitimin 3 temel sacayağı olan öğretmen, öğrenci ve veli sinerjisi içerisinde yürüttük. Velilerimize yönelik meslek atölyelerimizi ve çeşitli kurslarımızı Karatay Halk Eğitim Merkezi desteği ile sürdürürken, okul saatleri dışında çocuklarımıza farklı sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetleri de beraber yürüttük. Ayrıca velilerimize tamamlayıcı etkinlikler olarak dezavantajlı grupların toplumla bütünleşmelerini, değişen sosyal yapıya kolay uyumlarını sağlayacak Sosyal Hayata Aktif Katılım Etkinlikleri ve Veli Eğitim Programları düzenledik. Tüm Bu faaliyetlerimizden 140 yönetici, 100 öğretmen, 200 veli ve 500 öğrencimiz faydalanmıştır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından sergi açılışı yapılarak, öğrenciler tarafından çeşitli ekinlikler yapıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu