KONESOB Başkanı Karabacak'tan bayram mesajı

Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan

30.05.2019 14:03, 1 yıl önce eklendi.
KONESOB Başkanı Karabacak'tan bayram mesajı

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramının tüm insanlığa, İslam âlemine huzur ve hayırlar getirmesini, bu sevginin tüm dünyaya yayılması temennisinde bulundu.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Açıklamasında, "İslam Âlemi olarak bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı, Allah’a kulluk etmenin şuurunu derinden hissettiğimiz milli birlik ve beraberliğimizin zirveye çıktığı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını ve bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesiniidrak etmenin ve Ramazan Bayramına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu bir kez daha yaşıyoruz” diyen Başkan Muharrem Karabacak, “Müslümanlar olarak birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en üst seviyede hissedeceğimiz ve hissettireceğimiz bir Ramazan Bayramı yaşamamızı, umutların tazelendiği, dargınların barıştığı ve yaşam koşuşturması içerisinde zaman zaman unuttuğumuz güzel değerlerimizin, hasletlerin tekrar hatırlanmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

İslam coğrafyasında Müslümanların zor günler geçirdiğini hatırlatan Başkan Karabacak, "Başta Orta Doğu olmak üzere, Filistin, Kudüs, Arakan, Türkistan ve dünyanın pek çok yerinde Müslüman kardeşlerimiz zulme uğrayıp, derin acılar yaşamakta, buna karşı seyirci kalmayalım. Gözyaşı ve kanın bir an önce durmasını, sevginin, hoşgörünün galip gelmesini Yüce Rabbimden diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin, Esnaf Teşkilatımızın ve Konyalı hemşerilerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayramın huzur ve bereket getirmesini dileyerek saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat