Yokuş Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Artırılmalıdır.

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, emeklilerin bayram ikramiyelerinin enflasyon karşında eridiğini belirterek,

28.05.2019 13:57, 1 yıl önce eklendi.
Yokuş Emeklilerin Bayram İkramiyeleri Artırılmalıdır.

artırılması gerektiğini ifade etti. Yokuş, “Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az yıllık enflasyon kadar artırılmalıdır.Bir önceki yıl enflasyon artışı yüzde 20'nin üzerinde gerçekleşmiştir.Emekliler için bayramlarda verilecek olan bayram ikramiyelerinin, enflasyon oranında artırılmazsa emeklilere büyük bir haksızlık yapılmış olur.

Bilindiği gibi emeklilerin maaşları her yıl tüketici fiyatları endeksi oranında hesaplanarak artırılmaktadır. Emekliler için bayram ikramiyelerin sabit tutulması, emeklilerin hakkını gasp etmektir. Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine ve sosyal devlet ilkesine uymamaktadır.

Diğer yandan kamuda çalışan ve toplu sözleşme gereği her yıl belli aralıklarla ikramiye alan çalışanların ikramiye tutarları en az bir önceki yılın enflasyon tutarı kadar artırılmaktadır. Emeklilerin bayram ikramiyeleri artırılmazsa, her emeklinin yıllık kaybı en az 450 TL olacaktır.” Dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat