Uçurtmalar Yunak Semalarında

Yunaklılar, "UÇURMAM GÖKLERDE" (My Kite is in theskies) adlı uçurtma şenliği ile iki bayramı bir arada yaşadılar.

22.05.2019 12:00, 4 ay önce eklendi.
Uçurtmalar Yunak Semalarında

Yunak ilçe genelinde tüm lise ve orta okul öğrencilerinin katılımıyla  “Uçurtmam Göklerde” e-twinimng proje çalışmaları tüm okullarda eş zamanlı olarak yapıldı.

Proje, Yunak'ta bulunan beş liseden beşer öğrenci ve bir koordinatör öğretmenden oluşan ekiplerle, ortaokullardaki öğrencilere uçurtma yapım ve uçurma eğitimi verdi. Kaymakamlığın  öncülüğünde yüzlerce yapilmayi bekleyen  uçurtma okullara dağıtımı yapıldı. 19 Mayıs Milli Mücadelenin 100. Yılında öğrenciler Çeltik Yunak Karayolu Kavşağında bir araya gelerek yaptıkları uydurmaları burada uçurma imkanı buldular. Belediyece tahsis edilen araçlar,  öğrencileri köylerden meydana  taşıyarak etkinliğe katılmalarını sağladı. Yunak'ta ilk defa böyle bir etkinliğin yapılması hem öğrenciler ve hem de velilerce takdirle karşılandı.

Uçurtma Şenliğine; Yunak Kaymakamı Mehmet Emin Akbulut, Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Başkan Yardımcısı Bekir Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirlerinin tamamı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan konu ile ilgili olarak,  "Bu proje ile proje ekibinde yer alan lise öğrencileri, kendilerinden küçük öğrencilere uçurtma yapma ve uçurma eğitimi vererek, özgüvenlerini artırdılar. Liderlik yeteneklerini ortaya çıkardılar. Eğitim alan öğrencilerimiz için eğitim eğlenceli bir hale getirildi. Geometrik şekillerin somutlaştırılmasıyla,  öğrencilerimizin hayal güçlerinin geliştirilmesi sağlandı. Öğrencilerimiz, bu anlamlı günde; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında aileleri ve arkadaşları ile birlikte hayallerini uçurtma ile gökyüzüne gönderme fırsatı buldu.

Projemizin finali olan “Uçurtma Şenliği” bütün Yunak'ın yüzünü güldürdü.

Bu vesile ile Uçurtmam Göklerde projesi ile bunun  somut hali olan Uçurtma Şenliğine verdiği destekten dolayı Kaymakamımız Sayın Mehmet Erdem Akbulut Beye, Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Emre Demirhan Beye, yardımcısı Bekir Coşkun Beye ve Koordinatör öğretmenimiz Tuğçe Kağızman hocamıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Anahtar Kelimeler: Uçurtma

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu