Konya'da ümmetin yetimleri kardeşlik iftarında buluştu

Dünya Yetimler Gününde Mevlana Meydanında binlerce kişinin katılımıyla iftar programı düzenlendi.

21.05.2019 14:03, 1 yıl önce eklendi.
Konya'da ümmetin yetimleri kardeşlik iftarında buluştu

Mevlana Meydanında düzenlenen iftar programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her Ramazan'ın 15’inde olduğu gibi yine bir kardeşlik iftarında bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kardeşlik sofralarında farklı coğrafyalardan binlerce kişinin bulunduğunu kaydeden Başkan Altay, “Yetimin milleti, rengi, ırkı sorulmaz. Bütün yetimler bizimdir. Ne mutlu yetimlere kefil olup da cennette Peygamber Efendimizle birlikte olanlara” ifadelerini kullandı.

Adeta bir açık hava yetimhanesi haline gelen dünyada UNİCEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) rakamlarına göre yaklaşık 200 milyon yetim bulunduğuna dikkat çeken Başkan Altay, “Bu rakamlara dahil edilmeyen 52 ülkeyi de katarsak 400 milyona yakın çocuğumuz yetim, öksüz ve terk edilmiş. Bizler yetim bir Peygamberin ümmetiyiz. Çocuklara ve yetimlere çok fazla önem vermiş olan alemlere rahmet Efendimiz bizlere yetimlere sahip çıkmamızı, onlara hamilik yapmamızı öğütlüyor. Tabii ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak ilan edilen Yetimler Gününü yetim kardeşlerimiz için farkındalık oluşturmak, onları Ramazan'ın ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak ve yüzlerini güldürmek için bir vesile olduğunu düşünüyoruz. Bir şefkat ve merhamet şehri olan Konyamızda yetimlerin derdini kendi derdimiz olarak görüyor, yetimlerimizle paylaşmak ve onların yüzünü güldürmek için çaba göstermeye bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz inşallah. Konya’yı daha güzel bir geleceğe taşımak için hep birlikte çaba sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: Ramazaniftarkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat