Özel Bireylerin Sorunlarına Çözüm Bulacak

Konya’da yerel seçimlerde belediye meclis üyesi seçilen Emrah Savsar, kendisiyle aynı kaderi yaşayan bedensel engellilerin

13.05.2019 23:52, 4 ay önce eklendi.
Özel Bireylerin Sorunlarına Çözüm Bulacak

sorunlarına çözüm bulmak için proje geliştiriyor. Özel bireylerin hayatın her alanında bulunmasını isteyen Emrah Savsar, Engelliler Haftası'nın adının da Özel Bireyler Farkındalık Haftası olarak değiştirilmesini istiyor.

Konya'da, kas hastalığı nedeniyle 9 yaşından itibaren yürüyemeyen ve solunum cihazına bağlı olarak yaşamını tekerlekli sandalyesinde sürdüren 31 yaşındaki Emrah Savsar yaşama azmini kaybetmeyerek tüm gücüyle hayata sarıldı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Meclisine seçilerek Engelsiz Şehir, Kadın ve Aile Komisyonu Başkan Vekilliği görevini yürüten Emrah Savsar, sağlıklı bireylerin sorunlarını tam anlamayabileceğini, empati kuramayabileceğini, kaderdaşlarının sorunlarına hızlı çözümler bulmayı amaçladığını söyledi.

 

Anahtar Kelimeler: SorunKonyameclis

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu