Yüksek Enflasyon Memur ve Emeklileri Vurdu

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Hükümetin yıllık enflasyon hedefi geçen yıl

07.05.2019 12:01, 10 ay önce eklendi.
Yüksek Enflasyon Memur ve Emeklileri Vurdu

olduğu gibi bu yılda tutmayacak. Bilindiği gibi geçen yıl gerçekleşen yüksek enflasyon nedeni ile memurlar ve memur emeklileri ücretleri enflasyonun çok altında kalmıştı. Bu nedenle 2018 yılının 2. Altı ayının sonunda memur ve emekliler %6,65 oranında enflasyon farkı almışlardı. 2019 yılı için memur ve memur emeklileri için Hükümetin ilk altı ay için verdiği %4 artış bugün itibari ile erimiştir. Tüketici fiyatları endeksinde 2019 Ocak – Nisan döneminde %4 oranında artış gerçekleşmiştir.

Memur ve emekliler için öngörülen 6 aylık ücret artışı dördüncü ayda sıfırlanmıştır. Memurlar ve emekliler iki ay boyu kesesinden yiyecekler.

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda memur ve emekliler ekonomik kayba uğrayacaklar ve yüksek enflasyon altında ezileceklerdir.

Hükümet, ücretleri enflasyon altında kalan memur ve memur emeklileri için ek zam yapmalıdır. Memur ve emeklilerin ekonomik durumunu acilen düzeltmelidir. Memur ve emekliler için vaat ettiği 3600 ek gösterge sözünü acilen yerine getirmelidir.

Anahtar Kelimeler: MaaşKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat