Yönetmen Kaz Rahman, Konya’da Sinema Severlerle Buluştu

Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya teşriflerinin 791. Yıldönümü dolaysıyla düzenlenen SUFİSİN etkinliklerinde, yerli ve yabancı

04.05.2019 20:02, 4 ay önce eklendi.
Yönetmen Kaz Rahman, Konya’da Sinema Severlerle Buluştu

bir çok film yapımcısı, yönetmen, sinema yazarı ve akademisyen Konya’da ağırlanıyor. Festival kapsamında Hint asıllı Kanadalı Yönetmen Kaz Rahman ile bir söyleşi gerçekleştirildi.

Mevlana ve Ailesinin Konya’ya teşriflerinin 791. Yıldönümü dolaysıyla Konya İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Sufi Sinema (SUFİSİN) Günleri etkinlikleri kapsamında, yerli ve yabancı bir çok film yapımcısı, yönetmen, sinema yazarı ve akademisyen Konya’da ağırlanıyor. Festivalde sinema severlerle buluşan 2012 yapımı ‘DeccaniSouls’ filminin yönetmeni Kaz Rahman ile bir söyleşi gerçekleştirildi.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda gerçekleşen söyleşi öncesinde Hint asıllı Kanadalı film yapımcısı ve yönetmen Kaz Rahman’ın 2012 yılında yönettiği ‘DeccaniSouls’ filmi sinema severlerle buluştu. Hamza’nın kışın kar pistinde tuhaf bir moloz manzarasında dolaşmasıyla başlayan mistik bir yolculuğun anlatıldığı filmde üç karakterli bir hikayeye yer veriliyor. İslam kültürünün de yansıtıldığı filmin gösteriminden sonra sinema yazarı İhsan Kabil, Yönetmen Kaz Rahman ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Konuşmasına Türkçe teşekkür ederek başlayan Rahman, Konya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘DeccaniSouls’ filminde vurgulanmak istenen ana tema, anlatım dili ve filmin yapım aşamaları hakkında bilgi verdi. Filmi izlemeye gelen davetlilerin sorularını da cevaplayan Rahman’a çeviri de sinema yazarı İhsan Kabil yardımcı oldu. Programın sonunda Konya İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Yaşar Sarıcan, Kaz Rahman’a teşekkür ederek, plaket takdim etti.

 

 

Anahtar Kelimeler: Yönetmen Kaz Rahmanfilim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim Dinar Sürücü Kursu