Sağlık’ta Tasarruf Dönemi

Sağlık Bakanlığı, kamuda israfa son vermek, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması, maliyetlerin ve harcamaların azaltılması

02.05.2019 12:18, 1 yıl önce eklendi.
Sağlık’ta Tasarruf Dönemi

için dikkat çeken bir toplantı gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tasarruf Takip Ofisi ilk bilgilendirme toplantısını Konya’da düzenledi.

Farkındalık Toplantısı

Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, sağlık alanında israfın önlenmesine vurgu yaparak “Sağlık hizmetine ihtiyacı olan her vatandaşımıza, hizmeti ulaştırmanın birinci önceliğimiz ve sorumluluğumuz olduğu bilinci ile hareket etmek zorundayız” diye konuştu. Bener, “Yapmış olduğumuz bu toplantı bir farkındalık toplantısı. İl yöneticilerimizle ve hastane idarecilerimiz ile bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Bu kültürü sürekli hale getirmemiz gerekiyor. Taşranın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Düzeltilmesi gereken alanlara dokunmak zorundayız. Sağlık hizmetlerinden ödün vermeden imkânlarımız ve kaynaklarımız ölçüsünde süreçleri yönetme gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni Bir Sayfa Açıldı

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da yaptığı konuşmada sunulan nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülebilirliği için tasarruf ve gelir artırıcı önlemler konusunda Maliye Bakanlığı başkanlığında yeni bir sayfa açıldığını aktardı. Prof. Dr. Koç, “Bizler açılan bu yeni sayfayı önemsiyoruz. Bu sayfanın en önemli paydaşını hastanelerimiz oluşturuyor. Bu anlamda bizlere büyük sorumluluklar ve yükler düşüyor. Yapılan toplantı, bu yükü kaldıracak olan hastane yöneticilerimizin detaylı bilgilendirilmesi ve yol göstermesi açısından son derece önem arz ediyor. Bizlere düşen ülkemizin çağdaş düzeydeki sağlık hizmetlerinin en ufak bir aksamaya uğramadan yürümesini sağlayabilmektir” dedi.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen bölgesel toplantıya Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, daire başkanları, Konya, Antalya, Karaman, Aksaray, Mersin, Nevşehir ve Niğde İl Sağlık Müdürleri ve hizmet başkanları ile bu illere bağlı hastanelerin yöneticileri katıldı.

 

Anahtar Kelimeler: TasarrufSağlıkKonyail

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat