Hurmalar tezgahları süslemeye başladı

Ramazan ayına sayılı günler kala çarşı pazarda hareketlilik artarken, iftar ve sahur sofralarının vazgeçilmezi olan hurmalar ilgi görüyor.

02.05.2019 12:11, 1 yıl önce eklendi.
Hurmalar tezgahları süslemeye başladı

Hurma satışı yapan Enver Çakmak, Ramazan ayı öncesi tüm hazırlıkları yaptıklarını ifade ederek, “Talep olarak genellikle Medine Hurması çok bizde. Bunun yanında Kudüs Hurması, Filistin Hurması, Peygamber Efendimizin yetiştirmiş olduğu hurma neslinden gelen Acve Hurması, Amber Hurması, klasik hacın ve umrecinin bilmiş olduğu Mebrum Hurması ama ağırlıklı Mebrumda” dedi.

Özel hurmaların faydalarından bahseden Çakmak, “Şimdi Sugai dediğimiz Medine’nin çok özel bir hurması var. Bu doktorların reçetesine de girdi. Diyet hurma dediğimiz, şeker oranı az, şeker hastası rahatlıkla yiyebiliyor bunu. Bunun yanında Acve Hurması genellikle kalp hastasına çok iyi geliyor. Çok özel bir hurma, biraz pahalı ama halkımız yiyor; bir tane de olsa alıp yiyor” şeklinde konuştu. Çakmak, fiyatların 15 lira ile 100 lira arasında olduğunu, halkın ise genellikle 50-60 liralık hurmayı tercih ettiğini söyledi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat