İhsan Kayseri’ye Vefa Günü

Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği, tarafından İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu’nda

28.04.2019 14:25, 1 yıl önce eklendi.
İhsan Kayseri’ye Vefa Günü

Konya’nın Ayaklı Kütüphanesi Gazeteci-Yazar İhsan Kayseri’ye vefa günüm düzenlendi.

 

Düzenlenen programa Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ ile İhsan Kayseri'nin dostları ve sevenleri katıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı’nın başkanlığında Gazeteci Yazar Duran Çölcü ve Gazeteci Yazar Adem Alemdar İhsan Kayseri’yi anlattı.

‘İHSAN KAYSERİ’NİN ÖZEL BİR YERİ VAR’

Programın moderatörlüğünü yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Caner Arabacı, “İhsan Kayseri Konya’da vefa duygusunu ön plana çıkaran bir aydınımız. Sıradan bir sporcu, yazar ve gazeteci değil, insanı erdem yönü ile de vefa duygusunu özellikle öne çıkaran bir aydınımız. Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği Kayseri’nin vefa duygusunu Kayseri’ye vefa duygusunu tekrar yansıtmak istiyor. İhsan Kayseri bu programı da hakketti. İnsanın yaşama seyahat etme, düşünme gibi hakları gibi haber alma hakkı da var. Doğru haber alma hakkı. Doğru haberi nasıl ve nerede alacaksınız? Nasıl edineceksiniz? İşte bu konuda gazetecilik mesleği öne çıkıyor. Gazetecilik erdemli bir meslek. İnsanlara ihtiyacı olan doğru haberi, bilgiyi doğru yorum ile ileten erdemli bir meslek. İhsan Kayseri kendini ispat etmiş bir aydınımız.  İhsan Kayseri duruşu ile insanlığı ile samimiyeti ile, vefası ile, verdikleri eserleri ile özel bir yeri var. Onun için böyle vefa ve şükran gününü hakketti” ifadelerini kullandı.

‘İHSAN ABİ MESLEĞİNE AŞIK BİR İSİM’

Memleket Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adem Alemdar ise, “İhsan Kayseri Konya’nın ayaklı kütüphanesi yanında, Konya’nın ayaklı bir vefacısı. İhsan Kayseri abi vefayı çok hakkeden bir isim. İhsan abi hayatı dolu dolu yaşamış. İhsan Kayseri abi hayatta kimseyi üzmemiş bir isim. İhsan abi hala bizlere yol gösteriyor. İhsan abi Konya’ya birçok katkısı bulunmuş unutulmuş kişileri mezarların başına bizleri götürerek anılmasına ve hatırlanmasına sebep oldu. Hayatta iken insanlara vefa duymak lazımdır. İhsan abi mesleğine aşık bir isim” ifadelerini kullandı.

İHSAN ABİ’DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM’

Gazeteci-Yazar Duran Çölcü’de İhsan Kayseri’yi şu ifadelerle anlattı; "İhsan abiyi mesleğe ilk başladığım yıllarda tanıtım. Kendisi bizlere çok şey kattı. Devamlı bizleri teşvik ederdi. Okumamızı önerildi. Haberi takip etmemizi önerildi. En önemli özelliği ise Konya’nın ayaklı bir kütüphanesi olmasıdır. Şehrin her yapısı ile ilgisi haberi vardı. Bizlere haberleri doğru, ilkeli ve ahlaklı gazetecilik yapmamızı teşvik etti. Biz de kendisi ve kendisi gibilerden çok şey öğrendik. Vefa’ya çok önem veren bir kişiliği var. Konya’ya ve ülkemize hizmet edenleri hep anardı."  Konuşmaların ardından Konya Fikir Sanat Kültür Adamları Birliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ katılımcılara ve panelistlere teşekkür etti.

İhsan Kayseri’ye Konya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Konya basına katkılarından dolayı plaket verildi.


Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat